Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A szárított fajélesztőt nem...

Garygarand kérdése:

A szárított fajélesztőt nem langyos hanem hideg csapvízben oldottam fel és úgy adtam a cefréhez.Meg fog indulni az erjedési folyamat? Esetleg keverjek még langyos vízben felfuttatott élesztőt hozzá?

Figyelt kérdés

2020. szept. 27. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Maga az erjedésben levő cefre is enyhén langyos.
2020. szept. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem különösebben számít, inkább arra kell figyelni, hogy ne legyen túl nagy hőmérsékletkülönbség a cefre és a feloldott élesztő között.

Én fel is szoktam futtatni mielőtt belekeverem a cefrébe. A feloldott élesztőbe keverek néhány merőkanálnyi cefrét és amikor elkezd pezsegni, habzani, akkor öntöm a cefréhez. Így nagyon gyorsan beindul az erjedés.

2020. szept. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
Langyos víz kis cukor aztán bele az èlesztő. Felfuttatni aztán mehet a cefrébe
2020. szept. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rá van írva a csomagolására a használata. Ált. igen, azt javasolják, hogy langyos vízben, majd több lépcsőben szoktatni a cefre hőmérsékletéhez. DE egy fajélesztőt ha rászórsz egy lédús cefrére, majd elkevered benne, az úgy is működőképes. Sűrű cefréknél érdemes külön felfuttatni. Úgyhogy merem feltételezni, hogy be fog indulni az erjedés! Tartsd legalább 18-20 fok környékén a környezeti hőmérsékletet, ha ilyen körülmények között még nem indult el a zajos erjedés, csak akkor tegyél rá ismét élesztőt és javaslom az élesztőtápanyag alkalmazását is!
2020. szept. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!