Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyit érdemes egy hónapban...

Mennyit érdemes egy hónapban egy családnak alkoholra fordítani általában?

Figyelt kérdés

A fizetés százalékában, és forintban. A férjem szerint a fizetés 40%-át, a szeretőm szerint pedig 25%-ot. A szeretőm jobban keres, de a férjem maga is termel bort és főzet pálinkát. Szerintem 20% is elég kell legyen szeszre, főleg ha olcsóbban szerzi be. Ebből már többször volt vitánk, és többször elhagytam őket. Nem vagyok álszent, én sem vetem meg az italt, de ruhára is szeretnék költeni,meg jó lenne egy kocsi. A környéken a legtöbb embernek van autója. Mondjuk az a szeretőmnek is van, csak most össze van törve.


Szabolcsi kis település,ha számít ez valamit.



2020. okt. 14. 00:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván troll kérdés, de az emberek nagy része nem iszik mindennap alkoholt.
2020. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
88%
21, legalább olvasd el a kérdést! Senki nem kérdezte, hogy mindenki iszik-e minden nap alkoholt.
2020. okt. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
91%

"A férjem szerint a fizetés 40%-át, a szeretőm szerint pedig 25%-ot. "


Itt köptem ki a kávém a röhögéstől.

2020. nov. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
90%

Mi rendes család vagyunk, magunkra csak 20 százalékot fordítunk, de a gyerekre 40% alkohol pénzt, hogy Ő mindent megkapjon.

:)

2020. nov. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
3000/nap az kb 90.000, olyan 35%
2020. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Most ez komoly?:D

Miért nem lett volna jó úgy feltenni a kérdést,hogy "A fizetésem hány százalékát érdemes alkoholra költenem?"?Minek idekeverni a magánéleted,és még ha anoním is az oldal propagálni hogy szeretőd van?Amúgy meg nincs olyan hogy százalékosan mennyi az ideális,van aki elkölt egy üveg konyakra vagy rumra 20.000-et,de az elég neki egy hónapig,valaki meg ugyanennyit költ egy hónapra koccintósra és mindennap megiszik egy 2 literes flakival,amúgy ha arra lennél esetleg kíváncsi hogy a szakértők mennyit javasolnak egészséges esetben akkor itt a válasz:

"Ahhoz, hogy számolni lehessen az alkohollal, megalkottak egy rendszert, melyben az alapmérték 1 egység alkohol. Az ajánlások szerint egy hét alatt egy nő maximum 14 egységet, egy férfi 21 egységet ihat. A napi maximum nőknél 3 egység, férfiaknál 4.Átlagos alkoholtartalma alapján egy pohár bor vagy egy üveg sör 2 egység értékű, egy feles vodka vagy gin 1 egység, egy üveg Bacardi Breezer, illetve hasonló előre kevert, üdítős ital 2 egység. A koktéloknál érdemes figyelni - ha többféle alkoholt tartalmaznak, már egy pohárral is eléred a maximális határt."

Megvan az ideális,egészséges mennyiség,és a válasz a kérdésedre,most pedig döntsd el hogy ezt a mennyiséget koccintósból vagy zacapából viszed be...

2020. nov. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

52 évesen most jövök rá, hogy micsoda egy nyegle alak vagyok. Még van olyan bontatlan rövid italom is, amit 20 éves koromban kaptam szülinapomra. Muszáj lesz nekiállnom, hogy mielőbb elfogyjon és utána rendes ember módjára magam is vásárlója és egyben adófizetője legyek az alkohol iparnak.

:)

2020. dec. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Phoney ***** válasza:
100%
Minimum a 120%-át, mert akkor a 100 fölötti részt nem te fizetted, legalább ennyi hasznod legyen!
2020. dec. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
47%
Minél többet! 😂
2020. dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
47%

"52 évesen most jövök rá, hogy micsoda egy nyegle alak vagyok. Még van olyan bontatlan rövid italom is, amit 20 éves koromban kaptam szülinapomra."


ezzel inkább nem büszkélkednék.... elég szégyen ez, de ne terhelj még ezzel másokat is. tartsd meg magadnak. Bezzeg névvel nem vállalnád, csak ilyen anonim forumokon öntöd itt ránk a szrt.....

2020. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!