Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Meddig áll el a pezsgő,...

Kései Sirató kérdése:

Meddig áll el a pezsgő, meddig jó? Ugyanúgy, mint a bor, bármeddig, sőt egyre jobbá válik?

Figyelt kérdés
Merthogy a pezsgőt borból készítik.

2020. okt. 15. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem . az nem olyan mint a bor. egyszer meg akartam inni egy pár éves bontatlan pezsgőt és mindenféle dolok úszkált benne már
2020. okt. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
a bor se áll el a végtelenségig
2020. okt. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy elég nagy általános tévedés, hogy a borok jobbak lesznek az idővel. Nem vagyok nagy borszakértő, de szerintem nem tévedek, ha azt mondom, hogy több olyan bor van, amelyik idővel elfárad, mint amelyik jobb lenne. A pezsgő is az a kategória, amit nem érdemes évekig, évtizedekig tárolni.
2020. okt. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"Ugyanúgy, mint a bor, bármeddig, sőt egyre jobbá válik?" A baj, hogy ez igy, ebben a formában NEM IGAZ. Ehhez szakszerü kezelés és tárolás kell!!
2020. okt. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármeddig csak a tömények állnak el.
2020. okt. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!

Nem fogyasztok alkoholt, viszont időnként kapok ajándékba bort, vagy pezsgőt. Oda szoktam adni őket egy munkatársamnak, de mivel ő már nem dolgozik nálunk, az utóbbi 2 évben nem volt kinek adnom ezeket.

Van egy nagy üveg pezsgő közte, amit továbbajándékoznék egy kedves ismerősömnek, viszont szeretnék meggyőződni róla, hogy még jó. Sajnos az üvegen semmiféle szavatossági dátumra vonatkozó jelzés nincs. Ezért kérdezlek titeket. 2 éves pezsgő még jó lehet, ugye?

Köszi mindenkinek , aki eddig is írt a témában, főleg, hogy új információval is gazdagodtam a borokkal kapcsolatban. :)

2020. okt. 15. 12:31
 7/9 anonim ***** válasza:
nezd meg hogyy uszkál e benne valami. ha nem akkor oks.
2020. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem. Azt nem mondom, hogy megromlik, de más lesz. Ha nagyon régi, akkor erősebb az íze, a színe sötétebb lesz. Nem olyan finom, könnyed. Mondhatnám, hogy érettebb. Van, aki szereti. Én nem. Nekem fura.

Ugyanez igaz a borra is. Vörösborban láttam már olyat is, ami kezdett besűrűsödni. Mondjuk az nem pár éves volt, hanem már több, mint 15 éves :D

2020. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 üledékképződés is jellemző borban
2020. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!