Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy kell inni? Először a...

Hogy kell inni? Először a rövid és utána a sör (ök) vagy fordítva?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 23:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én, mint évekig gyakorló alkesz, mindig úgy ittam, hogy előbb a rövidet lehajtani (brrrrr, de rossz az a pancsolt kocsmai szesz...), aztán gyorsan lekísérni pár korty sörrel, amíg meg nem indul visszafelé.


Amikor Erdélyben jártunk számtalanszor, mindig hozzájutottunk igazi Szatmári Szilvapálinkához, amit gyümölcsből főztek, ami nem olyan pancs, mint a "körte ízű szeszesital", ami elvileg desztillált víz, tiszta szesz és aroma keveréke; némelyiknek olyan az íze, mintha benzint innál, főleg a vodkáknál, de a konyak se különb.


Ezeket a pancsolt faszeszeket nem lehet okádás nélkül inni, ezért kell rá a sör, mint kísérő. Erdélyben elpálinkáztunk egész éjjel, úgy, hogy nem ittunk sört, és nem is rúgtunk be! Pedig az garantáltan volt 60°-os! De finom, letisztult volt, nem kapart, nem marta a nyelőcsövet, mint ezek a szaʀok...

2010. aug. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Utolsónak

Nekemis majdnem ugyanez az erdélyi sztorim.. csak én csak kostóltam, és hoztam haza...

Én ilyen pancsolt szeszt nem iszom, nem tudom milyen...

De azt tudom, hogy Nagyanyám főzetett Nógrád megyében Szilvapálinkát... nagyonfinom saját szilvából... Hát az olyan reteksz*r lett... Tavalyról maradt még v 30-40L Pedig nem szokott:P

Már tudom miért... Erdélyben a székely saját maga kifőzi, elötte a szerkezetet gondosan kitakarítja... És utána főzi ki...

Vagy, ha máshol főzik ki... azok minden egyes főzés után áttakarítják a csöveket...

Nálunk pedig... PFFF... ismerősöm mesélte, hogy egyik nap főznek szilvát délelött... utána meg ami jön... mondjuk barack, takarítás meg tisztítás nélkül... Ezért lett olyan amilyen:P

2010. aug. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!