Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért bírtam régebben meginni...

Miért bírtam régebben meginni egyszerre 5 pohár alkoholos italt is, manapság meg fél pohár se jön jól?

Figyelt kérdés

Régebben többet bírtam inni és sokszor nem is voltam rosszul utána fizikailag (15-16 évesen). Jó, mindez biztosan 5 alkalom lehetett életemben, tehát csak akkor ittam régen, mikor már nagyon kész voltam, de akkor 1 üveg bor vagy bor és vodka,ami volt.

Mondjuk elég nehéz időszak volt: családi, suli, személyes problémák.


Tegnap meg májusban megint ittam,de májusban 1 pohár bort, tegnap meg fél pohár bort. Májusban tisztára hányingerem volt,szédültem, fájt minden, nem tudtam gondolkozni. Ma meg tegnapról kicsit másnapos vagyok,nem teljesen tiszta minden,de azért túlélem.19 éves vagyok.


Szerintetek összefügg az,hogy ki mennyire bírja az alkoholt a lelkiállapotával? Nagyobb problémáknál több ital "kell" és nehezebben készül ki az ember,mintha kevésbé van kiborulva és elég neki kevesebb ital,de lehet,hogy jobban megviseli?


Nem tudom,hogy van-e valaki,akinek már eszébe jutott-e ez és gondolkozott is rajta. Köszi a válaszokat.


2010. aug. 10. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem is a kikészüléssel van jobban összefüggésbe, de valószínű, hogy jobban esett a "felüdülés" depisen, mint egészségesen. Amúgy lehet, hogy egyszerűen étgyomorra iszol mostanában vagy ilyesmi. Meg a hőmérséklet, dehidratáltság növekedése is tud ilyen gondokat okozni. De a lelki probléma is biztos közrejátszik.
2010. aug. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ez sok mindentől függ. én is nagyon bírtam az italt még 16-20 éves koromban. de lehet azért, mert egyrészt öröklés, másrészt meg hetente 2-3-szor volt buli és akkor ital is és nem csak bor, hanem tömény is. de mára más én sem bírom annyira. most 28 éves vagyok és bizony már egy feles pálinka havonta egyszer, mellé két pohár bor és már a fejembe is szállt. és bizony van, hogy másnapos is vagyok, pedig régen nem volt semmi bajom. azt mondják, az emberek egyrészt elszoknak ettől ha nem sűrűn isznak, másrészt függ a lelkiállapotodtól, attól hogy fáradt vagy e, sok problémád van e, aggaszt e valami, vagy sem. és persze mindenki öregszik. még ha csak 2-3 év telt el azóta, akkor is. sajnos ez van. bár az elég fura, hogy egy pohár bortól ilyen rosszul vagy.nem hiszem, hogy az normális mert már sok mindenkitől hallottam, hogy lefekvés előtt egy-két pohár bor az egészséges. szóval nem tudom. lehet hogy te már abszolút nem bírod az italt. próbálj meg valami mást inni legközelebb, lehet hogy csak a borral van baja a szervezetednek :)
2010. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Elszoktál tőle. Öregszel...(irreleváns).


1 honap kihagyás után is meglehet már érezni egy nagyobb mennyiségü italt. Főleg ha az életmódod is változtott, mert esetleg meló, tanulás...ergo kevesebb kaja, gyorsabb felszívódás.


A vizsgaidőszak italmentesen telik (már amikor), utána nekem is az első alkalommal vissza kel szoknom, de utána megint minden a régi ^^

2010. aug. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!