Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van valamilyen trükk a whisky...

Van valamilyen trükk a whisky iváshoz? Egyszerűen nem tudom meginni csak keverve, nem jó a számnak vagy kihányom. Létezik valami taktika az erősebb alkoholok ívásához?

Figyelt kérdés

2020. dec. 9. 09:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Van. Nem iszod tisztán a viszkit, ha kihányod.
2020. dec. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell inni töményet, mert kínálják.
2020. dec. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem alkoholizálni szeretnék, csak szeretnék megtanulni valami újat, tehát újra a kérdés; Hogy ihatnám tisztán a whiskyt vagy bármilyen erősebb alkoholt?
2020. dec. 9. 09:59
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én meg a kérdésedre kérdéssel válaszolnék:

Mi a fenének erőltetni valamit, ami neked nem jó és ilyen hatással van rád?

Én nem vagyok antialkoholista, ráadásul megettem a kenyerem javát, de whiskyt 1x ittam életemben és soha többé.

Ne erőltesd, nem ettől leszel férfi(?)

2020. dec. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Megjegyzem, én sem értem, hogy milyen képességgel leszel így gazdagabb, de legyen.

A cél az, hogy ne érezd az ízét az italnak. Szóval úgy vedd be a kortyot, hogy már küldöd is le, majd utána nagy levegő. Egyetlen korty legyen az egész, ne több, minél gyorsabban nyelve.

2020. dec. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

Először is


Én kb 40 éves korom körül "jöttem rá" hogy a Whisky finom (de mondhatnék rumot vagy konyakot is) előtte fiatalon nem bírtam meginni, eleve nem voltam nagyon ivós.


Valószínűleg kell hozzá "érettség" (a kor előre haladtával változik az ízlelésünk is) a megfelelő hozzáállás és hangulat. Teljesen másképpen érvényesül az ital jelen esetben a whisky ha egy nehéz nap végén beülsz a fotelba (filmnézés közben) és fél egy órán akár több órán keresztül elkortyolsz 2-4 cl jó minőségű Single Maltot, kiélvezve az illatot és az ízeket mind ha teszem azt buliban gyorsan lenyomunk egy "felest" oszt hajrá.


Másrészről a legfontosabb a Jó Whisky


Megkérdezném hogy milyen whisky-t próbáltál eddig? Pl kommersz blended vackok mint Ballentine's Johnnie Walker, Chivas valóban csak koktélba berúgni jó, élvezeti értékük csekély ha ilyenekkel próbálkoztál akkor ne csodálkozz...

2020. dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is elég nehezen ittam a whiskyt, de lemondani nem akartam róla. Nálam a mézes whisky vált be. Rajongásig szeretem, és ezen már semmi nem fog változtatni.
2020. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mr.Q77 ***** válasza:

Mézes Whisky? Olyan nincs, a whisky (Skót SM) az 3 dologból készül árpa/élesztő/forrásvíz

Az inkább whisky-s likőr ? nem :)

2020. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Phoney ***** válasza:

ma 10:58

Az nem mézes whisky, hanem csak egy mezei mézlikőr, amibe egy kis whiskyt is kevertek. Kb. mntha a Bayleys-t tejszínes whiskynek neveznéd, az sem az.

2020. dec. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Homerseklettel tudsz jatszami:


-gyomorkeserunel meg a poharat is lefagyasztod

-whiskey jeghidegen elvezetes

-bor a pincehideget szereti

-konyakot kezmelegen isszak

-grog melegen kell


Szoval szerintem dobj bele par jegkockat!!!

2020. dec. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!