Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Almabor másodlagos erjesztésén...

Almabor másodlagos erjesztésének megkezdése után kisebb vízcseppek az üveg falán?

Figyelt kérdés

1,5 hét után átszívattam az elsődleges erjesztés demizsonjából egy újba a boromat, volt pár "kotyogás", de most már teljesen leállt.


Valamint megjelentek az üveg falán, és a kotyogó belső szakaszának falain kisebb vízcseppek.


Ez problémát jelezhet?


Ez azt jelenti, hogy levegő van benne, nem? Tehát túl későn kezdtem a második erjesztést, így nem tudott elég szén-dioxidot termelni, hogy kiszorítsa az összes levegőt?


Bár volt jó pár kotyogás az elején, szóval volt benne felesleges szén-dioxid. Bár ebből még nem vonható le egyértelműen ez, nem?


Az is lehet, hogy az csak levegő volt, amit kiszorított a szén-dioxid. Csak nem sikerült neki az összeset, ezért tudott a maradékból kicsapódni a pára?


Van más magyarázat még, vagy ez azt jelenti, hogy levegő van a tartályban?


És ha tényleg levegő van benne, akkor hagyjam most már, vagy valamit csinálnom kéne, hogy ne menjen tönkre az egész? Ha igen, akkor mit?



Előre is köszönöm! :)



2020. dec. 12. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem a kérdésedet, és a hozzáfűzött elképzeléseidet. Az üveg belső, vagy külső felén vannak a vízcseppek? Nem kell túlbonyolítani a dolgot, szerintem egyszerűen pára lecsapódásról van szó. Ka forrás (pezsgés) leállt, akkor mégegyszer fejcseg szét a bort kisebb üvegekbe úgy, hogy azok teli legyenek. Egyébként megkóstoltad fejtéskor? volt ecetes, vagy egyéb kellemetlen íze?
2020. dec. 13. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
elnézést a hibáért: Ha a forrás.....
2020. dec. 13. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Üveg belső felén vannak a vízcseppek.


A pezsgés leállt, és utána vártam egy hetet, mielőtt átfejtettem volna a másodlagos erjesztőbe. Ezt írták mindenhol.


Megkóstoltam, és finom száraz bor volt.


Jelenleg a Demizson addig van tele, ahol elkezd összeszűkülni az üveg. Eredetileg addig volt, ameddig a legtöbb ember szokta tölteni őket, és akkor nagy habzás esetén sem fut ki. (Volt már olyan, hogy többet töltöttem bele, és emiatt később folyt ki a hab a kotyogón.) De ugye az áttöltésnél a söprőt az eredeti üvegben hagytam, így annyival alacsonyabb lett a vízszint.

2020. dec. 14. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!