Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi alkoholt tartasz...

Mennyi alkoholt tartasz otthon általában?

Figyelt kérdés
Mi az ami megtalálható nálad általában? Saját használatra vagy ha vendégek jönnek? Milyen gyakran fogy belőle?
2020. dec. 15. 19:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%
Engem ugy neveltek, hogy nem szabad alkoholt inni, mert elcseszem az eletem ... ezert inkabb drogozom es nezem a piasokat, hogy rontjak el az eletuket :DDD
2020. dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%
Pár üveg tömény és likőr, olyan 4 évente rendelek egy adagot valami nagykerből. Évi 1-2 alkalommal baráti összejövetelekkor szoktam ajándékba vinni, itthon nem fogyasztok alkoholt, maximum cidert a nyári hőségben. Főzéshez vannak még borok.
2020. dec. 16. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Most épp van itthon pálinka, whiskey, gin és vodka. Előbbiekből kb egy-egy megkezdett (0.7-es) üveg, vodkából kb fél deci. Ezen kívül négy üveg bor (2 vörös, 2 fehér) és egy darab kézműves sör árválkodik a hűtőben. Bort nem szoktam ennyit tartani itthon csak egy-két üveggel, ez már a karacsonyi sütéshez, forraltborozáshoz kellő mennyiséget is lefedi, söröm meg néha több van, a többi kb állandó.

Amíg lehetett, a vendégeket is ezekből kínáltam, de én is fogyasztok belőlük. De ezt nem úgy kell elképzelni hogy folyamatosan részegen fetrengek, a whiskey például egy éve megvan, néha elkortyolgatok belőle egy pohárral. Szépen fent vannak a polc tetején, meg tudom állni hogy ne igyak belőle ha nem kéne. Az hogy milyen gyakran fogy belőle változó, van hogy pont úgy alakul hogy egymás után több nap is megkívánok egy italt, de most például vagy két hete nem ittam semmit mert nem volt kedvem.

2020. dec. 16. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nálunk van kemény 2 doboz sör és fél üveg pálinka, ha jön valaki megtudjuk kínálni, de nagyon leitatni nem tudjuk :D
2020. dec. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nálunk van pár üveg ajándékba kapott bor, lassan fogy, mert a parom nem iszik, en meg egyedül annyira nem kívánom, de jól jön ha jönnek majd vendégek.
2020. dec. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Picike bor a főzéshez (1-2 pohárnyi)


Ünnepek körül szokott lenni esetleg valami, amit kapunk ajándékba.


Amúgy meg alkalomra veszünk sört, bort de nincs sok hely, szóval nem ülünk rajta.

2020. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 mindentudó99 ***** válasza:
Az eladásra szánt készlet is szàmìt?
2020. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kb. 40-45 liter pálinka.

Tegnap palackoztam sört, így sörből pedig 46 üveg (fél literes).

4 liter bor.

A sör kb. 2-3 hónap alatt szokott elfogyni, a pálinka 1 év alatt, ez a 4 liter bor meg 3 évvel ezelőtt készült borból az utolsó 4 liter, össz-vissz kb. 40 liter volt, úgyhogy az fogy a legkevésbé. Jellemzően ismerősök, barátok, rokonok fogyasztják és nyilván én is az Ő társaságukban, magamban soha nem iszom egy kortyot se.

2020. dec. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Sör és pálinka mindig van itthon.
2020. dec. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Általában van otthon egy 6-os pack Heinken és 2 0,75-ös bor egy Irsai és egy Bikavér, tömény italból általbán az van amit kapok ajándékba vagy promóciós csomagokban és egy 0,5 dl vodka. Én igazából általában heti 1-2 craft sört iszok a többi a vendégeknek van vagy ha valaki átjönne, én magamban nem is iszom ezt a "készletet".
2021. jan. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!