Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy ebéd elkészítése általában...

Egy ebéd elkészítése általában mennyi idő?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni főzni és mindig időre kész lenni vele. Ha szeretném, hogy az ebédek 11:45-től fogyaszthatóak legyenek, akkor kb. mikor kell kezdeni a főzést? A bevásárlást reggel oldom meg. Tudom, hogy vannak ételek amik elkészítése 30 perc meg van ami 3 óra, de általában a hétköznapi ételek elkészítése mennyi időt vesz igénybe tehát mikortól kezdjem a főzést kb? 10kor? 11kor?

2013. szept. 2. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez tényleg nagyon attól függ, mit főzöl. Valamelyik nap zöldborsófőzeléket készítettem konzerv babból, kevesebb mint 10 perc volt.

Az átlag egyébként fél-másfél óra között van, de ez nem azt jelenti, hogy ennyit kell szöszölni vele, mert van egy csomó, amit előkészítesz mondjuk 20 perc alatt, aztán egy óra, amíg megsül a sütőben, ez alatt értelemszerűen mással foglalkozhatsz.

2013. szept. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlottságtól is függ, hogy mennyire tudsz egyszerre több mindenre figyelni, beosztani az időt. Pl. mire megmelegszik az olaj, bepanírozod a húst, mire megfő a leves, elkészül a rántás is, stb. Eleinte kezd 10 órakor, akkor délre kész lesz. Húsos ételeknél függ a hústól, mikorra puhul meg, egy jó marhahús levest, marhapörköltet már reggel korán érdemes odatenni. És vannak jó technikák, pl én a gomba panírozását úgy csinálom, hogy beleöntöm egy nagy zacskóba a 1/4 zacskó lisztet, ebbe beleöntöm az összes gombát, karfiolt, stb. Bekötöm a zacsi száját és jól összerázom. Aztán egy mély pitliben a felvert tojásba mártogatom, és utána másik zacskóba dobálom, amibe fél cs. morzsa van, és azt is csak összerázom. Így a panÍrozás csak 10 perc maximum. A mirelit hasábkrumplit, krokettet csak bedobom 20 percre a tepsibe, nem baj ha nincs ráírva, hogy sütőben süthető, akkor is jó lesz. És mindig használok időjelzőt, ami jelez, ha letelt az idő, így nem ég oda semmi.
2013. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

1.

"zöldborsófőzeléket készítettem konzerv babból"

Azt meg hogy? :-)

2013. szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
No kedves erre mondják: ilyen szemből egy is elég, ... :))
2013. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, olyan jót nevettem, hogy a feltett kérdésre már nem is válaszoltam:


Pl. felteszem a nokedli-főzéshez a vizet, amíg az felforr, pontosan annyi idő alatt meg lehet kavarni a nokedli tésztát. Utána már csak percek kérdése, és meg is főtt.


Mindig azt a kaját rakd fel először főni, aminek a leghosszabb a főzési ideje, pl. húsleves, vagy pörkölt, vagy a sütőbe bedugod a tepsi husit, hadd süljön. Utána már van időd, hogy pl. krumplit pucolj körethez, és hasonlók.


A paprikás-kumpli is készen van cca fél óra alatt, de a húsleves, pörkölt/sült, rántott husi + köret bizony elviszi sokszor közel 3 órát is, ha pl. marhahúsból van. Sertésből elég a 2,0-2,5 óra, de a csirke-máj is készen van kb. fél óra alatt.

A palacsinta-tésztát is megkavarod 10 perc alatt, de a mennyiségtől függ, hogy mennyi idő alatt tudod kisütni. Ez esetben pl. biztos, hogy amíg az egyik palacsinta egyik oldala sül, addig az előzőbe a tölteléket bele tudod símogat. A serpenyőben levőt megfordítod, és amíg az az oldala is megsül, az előzőt fel tudod tekerni! Érted, ugye?


Tehát valóban attól függ, mit készítel, hogyan osztod az idődet, a gyakorlat majd hozza egyik idő-spórolást a másik után. Fogj hozzá bátran, menni fog az!

2013. szept. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!