Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi Uzo helyettesíti a...

Mennyi Uzo helyettesíti a napi "ajánlott" 1-2 dl vörösbort?

Figyelt kérdés
Én csak az Uzot szeretem, semmi mást.

#napi alkohol mennyiség
2020. dec. 19. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Semennyi. Az egy teljesen más dolog. Mit gondolsz hány üveg szilvabefőtt helyettesíti az ajánlott vörösbor mennyiséget? Vagy hány szelet hatlapos?
2020. dec. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
89%
A vörösbor nem az alkoholtartalma miatt ajánlott, hanem más összetevői miatt...
2020. dec. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Én csak a kólát szeretem semmi más? Ott mi a váltószám?
2020. dec. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha ennyire szereted, tanuld meg: Ouzo a neve.
2020. dec. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha az alkoholt nézzük csak, akkor mennyi uzoban van annyi alkohol, amennyi 2dl vörösborban?
2020. dec. 19. 17:03
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

NEM az alkoholtartalom ajánlott a vörösborban, szóval nincs értelme a kérdésednek.

Másrészt a vörösborok alkoholtartalma is igen erösen eltérö, meg az ouzo-é is. (Ha annyira szereted, akkor legalább a nevét tanuld meg helyesen leírni!)

2020. dec. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

A vörösbort nem az alkoholtartalma miatt ajánlják, hanem azok miatt az elemek miatt, amiből az ouzoban lévő mennyiség nulla.

Innentől egyszerű matematika, ha a nullát végtelennel szorzod, az akkor is csak nulla marad.


A vörösborban jelen lévő, jótékony hatóanyagok, a csersav, antioxidánsok, vitaminok, ásványi anyagok

2020. dec. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek írták az összetevői mások így az ouzonak nincs olyan jótékony hatása mint a vörösbornak, de ha azt kérded mennyi ouzoban van annyi alkohol mint adott mennyiségű borba arra tudok válaszolni. A normális száraz vörösbor általába 12-14%-os az ouzo meg jellemzően 38-40% tehát kb. 3-szor annyi benne az alkohol. 1-2 decit kérdeztél vegyük az átlagát, az 1.5 deci és 1.5 deci bornak megfelelő alkohol fél deci ouzoban van.
2020. dec. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy az ouzot nem felespohárból kell lesatuzni, hanem hideg vízzel hígítva kell inni.
2020. dec. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!