Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen száraz vörösbort...

Milyen száraz vörösbort vegyek ajándékba max. 3000-ért?

Figyelt kérdés

Legyen jó minőségű, gyümölcsös zamatú. Lehet magyar vagy más akár névtelen/külföldi pincészet is. Nem nagyon értek a borokhoz, csak azt tudom, hogy az ajándékozandó személy nem szereti a hazai édesborokat, mert szerinte a gyümölcsösség a szárazban jobban érződik.

Ha lehet, ajánljatok többet is, amit lehet Sparban, Lidlben, Aldiban vagy úgy általában boltokban kapni.

Reális így az árkategória?



2020. dec. 22. 12:26
 1/6 A kérdező kommentje:

Nem szeretem a borokat és nem tudom, mi a reális árkategória. Ritkán iszom, akkor sem bort. Nem bunkózásért jöttem, hanem tanácsért. Nyilván azért írtam ki kérdést, mert "nincs annyi eszem", hogy magam tudjak ítélni a borok között, nem kóstoltam, csak párat, de én nem szeretem a szárazat (édeset se, de inkább), ezért nem tudom magam megítélni, mi a jó.

Örülök annak is, ha 1000-ért tudsz mondani jót, a 3000 az csak a max, amit erre szánnék. Mivel nem ismerem a kategóriák árhatárait, ezért nem akarom, hogy kellemetlen legyen, ha valami alsópolcossal állítok be.

2020. dec. 22. 12:40
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Thümmerer Tréfli Cuvee

Minőségi,szinte az egyetlen édesbor

2020. dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mojjo ***** válasza:
100%

@2:

"az ajándékozandó személy nem szereti a hazai édesborokat"

2020. dec. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
"Lehet magyar vagy más névtelen külföldi"
2020. dec. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mojjo ***** válasza:
100%
@4: Ez semmiben nem függ össze azzal, hogy kifekezetten nem édeset kért :)
2020. dec. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális válaszokat! Valaki ezek szerint jelentette az első hozzászólót, aki bunkó sznobozott.

#4: Félreértetted. Lehet ismert neves magyar is a pince, vagy más, kevésbé ismert, csak jó legyen a minőség. Valaki korábban írta egy kérdésnél, hogy vannak olcsó jó minőségűek névtelen hazai termelőktől. Ezért írtam, de rosszul fogalmaztam. A külföldi se gond.


Köszönöm az ajánlást, ha édeset szeretné, akkor azt vennék, de sokszor határozottan mondta, hogy nem szereti, ezért nem kockáztatnám, pedig egy igazán jó nem pancsolt édesbort se vetne meg talán. De biztosabb, ha száraz. Nem akarok mellényúlni.

2020. dec. 22. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!