Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A whiskyhez a glencairn pohár...

A whiskyhez a glencairn pohár helyett jó mondjuk egy pálinkás vagy egy tulipános pohár ?

Figyelt kérdés

Néztem az árakat , és a tulipános poharak sokkal olcsóbbak mint a glencairn poharak , és innen nézve a kialakításuk nem tűnik annyira másnak.


Vélemények ?



2021. febr. 4. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha otthonra szeretned sajat magadnak, akkor igen.

De egy vendeglobe, kocsmaba szerintem fura lenne.

2021. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Otthonra.
2021. febr. 4. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Whiskyt pálinkás pohárba?

18:43

https://www.youtube.com/watch?v=g3r7QNZ4uPA

2021. febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Funkcióját tekintve majdnem ugyan az.


De milyen pohár ez, hogy csillió forintokba kerül? Én biztos rászánnám azt a kis pénzt, főleg, hogy csak egyszer kell megvenni.

2021. febr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A pálinkás pohár alatt azt a talpasat értettem.
2021. febr. 4. 16:20
 6/6 Phoney ***** válasza:

Nyugodtan lehet belőle whiskyzni, igen. Az nem úgy működik, hogy mindenkinek minden whiskyhez a Glencairn a tökéletes forma :) Lehet, hogy a tulipános nem ideális, de komolyabb whiskykedvelők is többféle szűkülő szájú poharat gyűjtenek, és változó, hogy kinek, illetve milyen whiskyhez melyik "működik" jobban.


Egyébként ezek igazából kóstolópoharak, amiknek az alakja az illatolást segíti, tehát fogyasztani nemcsak szűkülő szájúból lehet. 100-120 évvel ezelőtt még seholse volt ez az illatolópoharas mánia a rövidital-kultúrában, pedig a prémium italkínálat akkor sem volt komolytalanabb.

2021. febr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!