Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Skót whisky vagy bourbon?

Skót whisky vagy bourbon?

Figyelt kérdés
Mi a különbség köztük ízvilágban? Egy kezdőnek melyik lesz nagyobb eséllyel élvezhető?
2021. febr. 13. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Scotch, es lehetoleg valami normalis minoseg. A bourbonhoz kepest joval lagyabb az ize.
2021. febr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Ízlések és pofonok... Egészen más az ize. (Szerintem nem lágyabb, csak más.) A bourbon számomra nem is igazán whisky.

De: a skót whiskyk között is nagy különbségek vannak.

De akár pl. a Johnnie Walker Black-, vagy Red Label között.

2021. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 qkker1 ***** válasza:
62%
Bourbon, pl.Four Roses, kicsit füstös/karakteres íze van.
2021. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A scotch nekem olyan fura kéményfüst szagú,az íze is taszít,pedig glenfiddichet is ittam már amit elég sokan dícsérnek.Míg a bourbon a kedvencem a kifejezetten olcsó lidlis verziót is simán bevágom fanyalgás nélkül,bár nyilván egy bulleit az a mérce ahol igazán jónak minősül egy,amúgy amikor még nem ittam whiskeyt is inkább bourbon szerűnek képzeltem az ízét.
2021. febr. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

Ízlések és pofonok különbnek.


Nekem bourbon túl édes tolakodó artificial (kicsit olyan "amerikai"-s). Van itthon ráadásul a jobbak közül (Woodford Reserve) de nem nagyon fogy (Bulleit még fel se lett bontva).


Single Malt párti vagyok, de ugye ezek közt is óriási különbségek lehetnek. kezdőnek mondjuk egy 12 éves GlenFarclas vagy egy 10 éves Arran, (de még sorolhatnám) jó kiindulási pont. És egyértelműen el tudja dönteni a delikvens hogy bejön e a SM. Ezek nem füstösek.


10 éves Talisker (kedvencem) pedig már közepesen füstös de nem tolakodó, nagyon izgalmas kiváló ár/értékű ital

2021. febr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

JW/Jameson -meg a többi kevert "blended" whisky-k (értsd az ilyen olyan alap Single malt whiskyhez öntenek valami egyéb ipari gabonapárlatot hogy meglegyen a mennyiség olcsón) ezek inkább berúgáshoz, koktél alapokhoz jó, de nem arra hogy lassan kortyolgatva élvezzük az italt.


JW ből egyedül a green label ami ér valamit de az is túlárazott kicsit (az az egyedüli vatted maltjuk azaz különböző SM maltok mixe)

2021. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"melyik lesz nagyobb eséllyel élvezhető?" - ne hari, de ez hülye kérdés, mivel szubjektív dolog, mindenki egyéni ízlése! Kóstold meg mindegyiket, aztán majd Te magad eldöntöd!

Amúgy amiket kérdeztél, a skót nemzetiség, a Bourbon pedig típus! Amerikai whisky-ből van például Bourbon vagy Tennessee - több típus, skót whiskyből is van több típus, például a Blended a leggyakoribb, vagy még van a Single malt.

Nem tudom, hogy nekem milyen nyelvem van, de én ízre nem tudok köztük különbséget tenni, mindegyikben ugyanazt a kellemesen füstös-szenes itóízt érzem, egyedül a kocsmai Chivas Regal volt lágyabb, de gondolom azért, mert a kocsmában vizezik! :D Szóval különbség hiányában én inkább az amcsikkal szimpatizálok, a Jack Daniel's és a Jim Beam a kedvenceim. Sógoromnak a Ballantine's az örök kedvence, és Ő például kapásból annyi különbséget tud tenni, hogy a Jim Beam-től rosszul van, azt valamiért nem szereti a gyomra! :D

A Jameson-t viszont mindenképp ajánlom, az tuti lehet! Én mondjuk azt még nem kóstoltam, viszont több ismerősöm is dícséri, köztük egy olyan is, aki egyébként nem szereti a whisky-t! Konkrétan a pontos nevére nem emlékszik, csak hogy valami zöld cimkés Jameson volt, ami kifejezetten ízlett Neki! A Joe Black-ket viszont kerüld, egy olcsó lőre, totál élvezhetetlen íze van!

2021. febr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!