Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Minimális mennyiségű alkoholtó...

Minimális mennyiségű alkoholtól emlekezetkiesés, tévképzetek?

Figyelt kérdés

18/l

Nem bírom jól az alkoholt, szóval ha iszok akkor se reszegedek le nagyon.

Tobbedszer fordult már velem elő tegnap, hogy viszonylag kevés alkohol mennyiség után 20-30 perc nagyon homályosan maradt meg. Nem teljes filmszakadas, mert fel tudom idézni szavakban mi volt, de vizualisan nagyon nehezen.

Emellett összefutottunk abban a húsz percben két ismerőssel, beszélgettünk egy 5 percet. Teljesen elfelejtettem ezt, mikor eszembe jutott reggel, azt hittem hogy csak álmodtam, meg kellett kérdeznem a barátnőm akivel voltam hogy ez megtortent-e.

A találkozó után kb fél perccel a barátnőm elhagyta a gyűrűjet a parkban, és szólt hogy elvesztette,keressük meg. (Nagyon tisztán emlékszem arra, mikor és ahogy mondta). Kb fél perc múlva meglett. Felvette és odaadta. Nem értettem miért adja oda, erre kiderült , hogy én vesztettem el a saját gyűrűm, és mondtam , hogy keressük meg, csak beképzeltem hogy ő. Annyira biztos voltam benne hogy még össze is szolalkoztunk ezen, nem értettem miért szopat ilyennel. Viszont tényleg enyém volt a gyűrű.

Szóval tévesen bekepzeltem valamit.

Alkohol tudtommal semmilyen mennyiségben nem tud tévképzeteket okozni, filmszakadast pedig csak akkor ha már alig áll a lábán az illető.

Ezért is nem értem az egészet.

Régebben olyan is előfordult velem gyakran, hogy ha ittam, meg becsiccsentve se kellett ahhoz lennem, hogy elkezdjen keverni az arcokat a fejemben. Pl mindenkibe bele láttam egy ismerőst, és idegenekre is azt hittem, hogy ismerem őket, ha ici picit is hasonlítottak valakire. Persze ilyen mindenkivel megesik , csak velem ilyenkor elég gyakran és nagyon össze tud zavarni.

Nem gyógyszerre ittam, és semmi nincs ami kiválthatta volna ezt.

Talán beleszámít a sztoriba, hogy elmúlt fél évben sokat fuveztem és eléggé a föld felett két méterrel jártam néha. abból is minimális mennyiségek, kb 0,1 maximum alkalmankent. Viszont csak azután jöttem rá, hogy az akkori eszmefuttatatasaim nem valósak és csak kitaláltam oket, miután már több hete nem szívtam. Nem ilyen elborult gondolatok voltak mint a gyűrűs sztori, csak overthinking.

Remélem nincs valami skizofrén hajlamom vagy valami. Valakinek tapasztalatok?



2021. márc. 14. 09:53
A kérdező szavazást indított:
Müzli -> tej
Tej-> müzli
12 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Én is ismerek olyat, aki nem bírja az alkoholt, ez egyfajta sajátosság, nagyon kevéstől is fura tünetei kezdenek lenni.

Szerintem most ne bulizzatok - a kijárási tilalmat megszegve.

2021. márc. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a minimális mennyiségű alkohol nálad???
2021. márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi és milyen a minimális neked?

Hallottunk már olyat, hogy a csaj állította, hogy őt tuti bedzsinázták, mert csak keveset ivott, aztán kiderült, hogy vodkára pálinkázott a borhoz.

2021. márc. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi fogyasztásra szánt alkohol (etil-alkohol azaz etanol) enyhe idegméreg, és bár hallucinációk nem jellemzők, de téves helyzetfelismerés, emlékezetkiesés gyakran előfordul a fogyasztása során. Nem ittál te keveset, főleg nem önmagad tűréshatárához képest, magyarán szólva, berúgtál, mint a csacsi.
2021. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jön ide ez a szavazás? Valaki lécci világosítson fel, hogy a müzlinek, meg a tejnek mi köze a kérdéshez?
2021. márc. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
hát ez demencia vagy valami súlyos dolgo is lehet
2021. márc. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5-nek: hogy legyen valami egészséges is a beteg kérdésnél
2021. márc. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ismerem a saját testemet. Nem rúgtam be "mint egy csacsi". (Btw imádom a csacsikat ) Pont azért tettem fel a kérdést mert keveset ittam. Pár pohár bor. Viszont egy sor után is jelentkezett már hasonló, úgy is hogy még csak meg se éreztem enyhén se az alkoholt. Ne írjatok hülyeségeket légyszi.


A muzlis szavazást csak azért raktam be mert így sokkal többen nyomnak a kérdésre, más ötletem meg nem volt:DD

2021. márc. 14. 14:16
 9/10 A kérdező kommentje:

6os: 18 éves vagyok ezzel kezdtem .

7es: így van algohól rósz

2021. márc. 14. 14:18
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
lehet valaki demens 18 évsen is.
2021. márc. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!