Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A sörözésről mit érdemes tudni?

A sörözésről mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy alkohol fogyasztó. Pár évente megiszok egy sört.


Ha kérdezik milyen söröket iszok, mit mondjak?

És hány üveg sört "illene" meginni egy este alatt, ha átmegyünk pl valakinél filmet nézni vagy akármi?


Érdemes lenne egy könnyedebb/jóízűbb sört kiválasztani és csak abból inni?


(Bocsi ha nagyon hülye kérdés, nem tudom jobban kifejezni.)



2021. ápr. 7. 23:43
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
* 26 / F
2021. ápr. 7. 23:43
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. legjobb ha az igazat mondod :D Ha nem vagy nagy sörös, nyugodtan menj rá az édesebb sörökre. Pl szűretlen búzasör, pl edelweis vagy 1664. vagy vannak édesebb barnasörök, kicsit kávés karamelles ízvilággal. A mennyiség meg változó mindenkinél, illetve hangulat függő.
2021. ápr. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Tudnál még olyan söröket mondani, ami viszonylag könnyen elérhető (pl boltokban kapható) és mellette édes/finom? :)
2021. ápr. 8. 00:20
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Amiket mondtam, bármelyik nagyobb boltban elérhetőek, tesco, spar,stb..

Én szeretem a különlegesebb söröket kóstolgatni, tesztelgetni.

Szerintem amit érdemes kipróbálni: Hoegaarden (white és rose is nagyon jó!) Borsodi Gyömbér, Soproni Porter (most vonják ki, még lehet kapni pár helyen, kb legjobb nagyüzemi porter), 1664 blanc, edelweis, békésszentandrási sörfőzde néhány söre: málnás búza, áfonyás sör, szentandrás könnye, van vmi barackos is..

2021. ápr. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

3


Például a Pécsi Prémium Lager mostanában eléggé édeskés lett.

A Staropramen Granát is jó szerintem.

2021. ápr. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy nagy sörös, akkor ne érezd úgy társaságban, hogy innod kell. Már ha erre vonatkozott az a kérdésed, hogy mennyit illik inni. Normálisabb társaságban nincs alsó korlát.
2021. ápr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Legalább egy üveggel meginnék azért.


Külföldön élek am, szóval inkább ne magyar söröket mondjunk, hanem olyat ami azért sokfelé elérhető. Pl Heineken.

2021. ápr. 8. 00:51
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha kérdezik milyen söröket iszok, mit mondjak? - Semmi rosszindulat, de ezt nem is értem!:D Hát azt mond, amit inni szoktál, ha iszol. (Én pl. nagyon szeretem a citromos söröket, és a karamalz-ot, így én ezt mondanám.)


És hány üveg sört "illene" meginni egy este alatt, ha átmegyünk pl valakinél filmet nézni vagy akármi? - Amennyi jól esik, de még észnél vagy tőle.



Érdemes lenne egy könnyedebb/jóízűbb sört kiválasztani és csak abból inni? - Azt idd, amit szeretnél, vagy amit meg szeretnél kóstolni.


28/N

2021. ápr. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
#3: Édes sör?! Igyál akkor valami gyümölcsöset. Pfuj.
2021. ápr. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

8-as.

De ötletem sincs melyik az amelyiknek tűrhető íze van.

Az összes sörtől kb a hányinger kerülget ha az ízükre gondolok.

2021. ápr. 8. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!