Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Flakonos (kettyós) borra...

Flakonos (kettyós) borra házipáleszt iszik valaki, annak cudar lesz a másnap, ugye?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 29. 05:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha berúg tőle és nem gyakorló alkoholista, nincs hozzászokva annak igen.
2021. ápr. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Garantált a fejfájós hányingeres másnaposság
2021. ápr. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A műanyagüveges bor is bor, csak silány minőségű szőlőből avagy felvásárolt silány minőségű borok összeöntéséből áll össze. A silány minőség az elsősorban ízhibákat jelent, nem azt, hogy abban valamiféle agresszív "méreg" van! Pálinkától akkor tudsz súlyosan másnapos lenni, ha rosszul kezelt cefréből készült és ez helytelenül van lefőzve. Szóval a válasz az, hogy nem feltétlen. A lényeg inkább az, hogy a "flakonos borra" úgy tekint az elsöprő többség, hogy az a legalja pia, miközben szépen csomagolt formában issza az almabort (cider), ami Magyországon sokáig a legalja pia volt, már ha az valóban almából készült, nem pedig ételszínezék, aroma, finomszesz, szóda! S persze boldogan issza a Hard Seltzert is, ami most nagy újdonság és azt gondolja, hogy tart Valamit a kezében, holott az egy kierjedt, leszűrt cukorcefre, miközben meg simán előfordul, hogy ugyanez az ember cukrozott cefréből készült "pálinkára" (párlatra) azt mondja, hogy hát azt meg nem issza, mert az egy ótvar (egyébként az, igen, ebben igaza van, de csak ebben van igaza!)

"Flakonos bor" kategóriájú borok is kerülnek palackba, dugóval, címkével, szépen lezárva kapszulával a tetején, legalább dupla áron...

Nem tudom mitől függ a másnaposság mértéke, de nem hinném, hogy kizárólagosan az alkoholos ital minőségétől, hisz én pl. sosem vagyok másnapos a saját boromtól, pálinkámtól, sörömtől, de pl. egy-két ismerősöm már volt tőle másnapos, pedig egy korttyal sem fogyasztott többet, mint én. Én is voltam már másnapos úgy, hogy emellé még becsúszott 1-1 jäger, esetleg ismerős pálinkája, ilyesmi... de abban a pálinkában sem véltem hibát felfedezni, a jäger meg olyan amilyen, nem tudom miért kellett megigyam, hiba volt!

2021. ápr. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A bor pálinka veszélyes kombó.. nem fogok többé összevegyíteni!!
2021. ápr. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
emberfüggő. Ismerek olyan alkeszt akinek ez a napi kedvence..
2021. máj. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!