Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 30 éves bor megtud romlani?

30 éves bor megtud romlani?

Figyelt kérdés

Találtam a pincénkben egy Egri mátravidéki egri bikavér száraz vörös bort,2 literes üveg palackba volt,bontatlanul.Az előbb megkezdtem és kicsikét édeskés meg furcsa íze van,vajon már megromlott vagy ilyennek kell lennie?

Esetleg ha most egy literrel megiszok lehet bajom?



2021. aug. 18. 19:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg a színe inkább barna mint vörös
2021. aug. 18. 19:46
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy megromolhat pl.helytelen tárolás vagy hőmérséklet miatt.

Ha barna a színe érzékszervileg már nem jó de iható.

2021. aug. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Phoney ***** válasza:
100%
Durván eloxidált boroknak van ez a bebarnult színe és jellegzetes furcsán édeskés aromája, de nyugodtan megihatod, ha ízlik.
2021. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát szerintem nem iható,eléggé hasmenésem lett:D
2021. aug. 18. 23:25
 5/7 flora08 ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a palackozott borokat fektetve kell tárolni, különben kiszárad a dugó, kicsit összezsugorodik, pont annyira, hogy bejusson a levegő az üvegbe, a bor pedig tönkremegy :( Jobbulást kívánok!
2021. aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát ez a bor állítva volt.Szerencsére már jobban vagyok,de ha a jó oldalát nézzük,ment le pár kg:D
2021. aug. 20. 15:49
 7/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Legalább kipucolt
2021. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!