Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy átlagos embernél hány %...

Egy átlagos embernél hány % alkohol számít soknak?

Figyelt kérdés

2021. aug. 24. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést talán gondold át még egyszer.
2021. aug. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő a grammos gyerek :)
2021. aug. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Itt látható az alkohol százalék rajta,erre értettem.

2021. aug. 24. 13:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem pl 4% sörből 1 doboz . hozzátenném hogy nem sokszor iszok igy nem vagyok hozzászokva na meg részeg se leszek ennyitől de mivel rövid időn belül iszom meg kb 5-10 perc alatt(rosssz szokás nem tudom beosztani) ezért megérzem igaz csak fejfájás semmi több
2021. aug. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Phoney ***** válasza:
100%
Sehány *százalék* nem számít "soknak" (illetve úgy 65 fölött már kivételes esetekben se nagyon lehet ITALról beszélni), de ha ilyen tanácstalan vagy, akkor a 15% fölötti italokat hagyd békén, illetve még jobb, ha 10 alatt maradsz.
2021. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan 50% alkoholtartalom fölött már különösebb élvezet nincs az italokban.
2021. aug. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én bármilyen ital bírok,csak akkor ha kortyolgatok. Ha lehúzom az egészet,akkor nagyon könnyen betudok rugni.
2021. aug. 24. 20:50
 8/8 tambi3 ***** válasza:
100%

Egy nagyon kedves barátom szerint -aki igazságügyi elmeszakértő, főorvos, alkohológus, és még sok minden más- az alkohol még ma is az egyik legjobb feszültségoldó a legális szerek között. Az alkohol tartalmú italok fogyasztása kizárólag az alkohol hatása miatt történik, az illat, szín, "ízvilág", stb-re ott vannak az alkoholmentes italok. Jórészt...


Az alkohol hatása nem attól függ, hogy mi van a dobozra, palackra, stb írva, hanem attól, hogy hány ezrelék van a véredben. Ha éhgyomorra iszol, akkor gyors a felszívódás, és viszonylag kevés alkoholmennyiség is jelentős hatással lesz rád. Ha alkoholfogyasztás előtt hosszú emésztési idejű (pl zsíros) ételeket eszel, akkor a felszívódás elhúzódik, amitől "üresen" berúgnál, azt jórészt meg sem érzed.


Persze a "jókedvnek meg kell adni az árát", nem pénzben, hanem agysejtben, májban, és minden egyébben. Te döntesz, hogy mi a jó neked...

2021. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!