Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ittatok már vajsört? Ízlett?...

Ittatok már vajsört? Ízlett? Én már kipróbáltam, de szeritnem borzalmas íze volt.

Figyelt kérdés

Nagy HP rajongó vagyok, úgyhogy készítettem magamnak vajsört. Nos, lehet, hogy csak ennyire béna vagyok, de nekem nem ízlett. Finomabbra számítottam.

Vagy lehet, hogy rossz volt a recept?

Ti szeretitek a vajsört? Ha igen, milyen recept alapján készítitek?


2010. aug. 30. 13:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én is a Harry Potterben olvastam róla, de életemben nem hallottam sehol, hogy lehetne kapni, vagy hogy létezne egyáltalán...
2010. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
hát szerintem is undorító volt...
2010. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én kétféle recept szerint készítettem, az egyikben volt tej, vaj, sör, cukor, na az szörnyű volt. A másikban tej, vaj, vaníiliarúd, fahéj, cukor, és az nagyon finom volt. Sajna már nem emlékszem a receptre, de talán egy kicsit főzni is kellett.
2010. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hozzávalók:

1 evőkanál vaj

2 evőkanál cukor

fél liter tej

fahéj

Elkészítés:

A vajat és a cukrot karamellizáljuk. Levesszük a tűzről és beleöntjük a tejet. Visszarakjuk a tűzhelyre, hogy a hideg tejtől megdermedt karamell újra folyékony legyen. Hozzáadjuk a tetszés szerinti mennyiségű fahéjat. (FIGYELEM: Ha túl sok fahéjat teszünk bele, keserű lesz.)



Én ez alapján készítettem. Tud valaki finomabbat?

Amúgy az is lehet, hogy az angoloknak ennyire más az ízlése. Nem? :)

2010. aug. 30. 14:10
 5/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, pedig a recepted alapján jól hangzik, én imádom az ilyen édes dolgokat. Az angoloknak pedig nagyon más az ízlésük állítólag :D


első

2010. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Phoney ***** válasza:
64%

A vajsör nem egy alkoholmentes dolog? (Lehet, hogy nem egyre gondolunk:)


Egyébként nem tudni mi a baj, a legtöbb szeszesitalt nagyon könnyű teljesen elrontani (kivéve amit csak keversz, pl likőr).


Lehet, hogy rossz a recept. Lehet, hogy nem pont olyan vajat használtál, ami kell hozzá. Lehet, hogy a vaj minőségével volt gond. Lehet, hogy valami apróságban eltértél a recepttől, vagy a recept nem említett valami fontos apróságot. Túl meleg volt, vagy túl hideg... Sajnos ez ilyen szakma:)

2010. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Phoney ***** válasza:
Jaaaaaa hogy a HP az nem házipálinka:DDD bocs;)
2010. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Hát igen, a HP az Harry Potter. ;) Legalábbis az olyan gyerek gyerekeknél, mint én. :D (15 éves lány vagyok).


Amúgy kockavajjal készítettem, Rámával, vagy mivel. :D

2010. aug. 30. 14:20
 9/18 anonim ***** válasza:
Én is néztem már ilyen receptet, de még sosem csináltam meg:)
2010. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%
Én múltkor (mert elhittem egy mesének!) kövér lófejből készítettem halászlét! Ne tudjátok meg, hogy az milyen sz@r volt...
2010. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!