Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyérsütő géppel sütöm a...

Kenyérsütő géppel sütöm a kenyeret, több receptet is kipróbáltam, de a közepe mindig pehorpad, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 05:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne bánd, legtöbbször behorpad a teteje. Ez a magas nedvességtartalom miatt van. Viszont, mivel minden liszt más, nem érdemes csökkentened a recept által megadott folyadékmennyiséget, mert legközelebb csak egy morzsás betontömböt kapsz. Esetleg, ha egymás után 2 cipót sütsz (én pl. vendégség előtt szoktam), érdemes a másodiknál egy icipicivel kevesebb vizet tenni (pl. az én receptemben 3,2 dl víz kell, ha nagyon horpadt, a második sütéshez csak 3,1-et adok), ez már segít.

Az én kenyérsütős könyvemben is vannak horpadt tetejű kenyerekről képek, szóval hidd el, ez vele jár.:=)

2010. márc. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is kísérletezek-hol több,hol kevesebb élesztőt,ill.folyadékot adok hozzá,és már többször is sikerült nagyon szép,horpadatlan tetejű kenyeret sütnöm.Először meglepődtem,hogy milyen kevés élesztő is elég lehet bele.Amikor kimérem a hozzávalókat,vissza kell fognom magamat.Érdemes próbálkozni!
2010. márc. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem ez a recept vállt be:

300 ml langyos víz

3kk só

2kk cuor

1 élesztőt 3 felé vágok és az egyik darabot belemorzsolom

60 dkg liszt (Én a lidl-s lisztet használom)

2 ek olaj

Ilyen sorrendben kell beletenni. Ja és amikor keleszt, nem szabad nyitogatni a tetejét, mert akkor horpad be. A múltkor én is felnyitottam, hogy hogy áll és visszaesett a teteje.

2010. márc. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kb 2-3 teáskanállal több lisztet tegyél bele, nekem bevált.
2010. márc. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!