Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell biztonságosan...

Hogyan kell biztonságosan használni a kuktát? Kaptam egyet, de félek tőle, hogy felrobban. Egyszer kipróbáltam, de amint elkezdett fütyülni levettem a gázról.

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,hogy mit főzöl benne.Ha pl.rizst,akkor vedd le a tűzről,amikor elkezd sípolni.Ha viszont csülköt,vagy húslevest,akkor csak tartalékra vedd a gázat,és hagyd ,a használati utasítás szerinti ideig "pöcörögni.".Ha leveszed a tűzről,akkor kb. 15 perc után tudod kinyitni.

Ha sokáig hagyod sípolni,akkor a kukta nem fog felrobbanni,csak a biztonsági szelep olvad ki.Igaz,hogy ebben az esetben a benne levő folyadék beterítheti az egész konyhát,ezért jobb odafigyelni.

Nekem legalább 30 éve van kuktám,és csak egyszer,az elején jártam így.

A használati utasításban megírják,hogy mit mennyi ideig kell főzni.

Sok örömet a használatához,mert nagyon megkönnyíti a főzést.



alkan pöcörögjön a kuktád.

2010. jan. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
hja énis féltem tőle, nekem is van, én azt szoktam, h nem rakom rá a tetejét rendesen és akkor nem félek :)
2010. jan. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

fontos hogy ne legyen tele ha maximumon fözöl.

Ha bele szeretnel nezni fözes alatt ,tedd a kuktat a mosogatoba es eressz a tetejere hideg vizet mig kicsit vissza hül.kb 1-2 percig.Latni fogod nem nagy dolog vele banni.

2010. jan. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

A kukta elsősorban leves főzsre való. Max. 3/4-ig szabad megtölteni. Ha el kezd sípolni ne ilyedj meg, ez a normális. Én ma is abban főztem húslevest. Beleteszem a zöldséget, húst, füszereket, felöntöm 3/4-ig aztán hagy szóljon. Egy óra múlva flrehúzom, ha nincs kedvem és időm kivárni mire kijön az összes gőz az edényből akkor lekapom a szelepet és seperc alatt kijön a gőz és utána teljesen nyugodtan le lehet venni a tetejét!Nem robban fel semmi ha már nincs nyomás alatt az edény!

Ha van használati útmutatód érdemes elolvasni! Sok sikert!

2010. jan. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
a kerdes az volt BIZTONSAGOSAN. A szelep lekapasat nem ajanlom a kicsapo forro göz az arcodba csaphat ,meg a leves is kispricelhet,velem mar megtörtent.
2010. jan. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha BIZTONSÁGOSAN akar valaki kuktát használni akkor a használati útmutató alapján kell használni! Itt egy kis segítsés!

[link]


[link]

2010. jan. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia.. kicsit késve.. nekem is van egy kuktám, én csak kérdezni szeretnék, hogy a fedőn levő kapocsnak merre kell állnia, a fülek felé vagy épp a fülek közé? perfect home kuktám van
2016. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!