Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy Whisky füstölőnek (Whiskey...

Egy Whisky füstölőnek (Whiskey Smoker) van valami érezhető hatása? (születésnapi ajándék lenne).

Figyelt kérdés

Apukámnak hamarosan itt lesz a szülinapja. Szereti a whiskyt, és gondoltam, hogy meglepném egy whisky füstölővel + 1 üveggel a kedvencéből.

Az ilyen bolti füstölők szerintem túlárazottak ahhoz képest, hogy egy minimális szaktudással, otthoni körülmények között simán elkészíthető "szerkezet" ez az egész. A forgács ami benne van olyan, hogy arra már költenék.


https://www.youtube.com/watch?v=nNnGbny_RtM&ab_channel=AllTh..


Megpróbálnám én elkészíteni neki, a videót megnézve nem tűnik nagyon nehéznek, speciális szerszámok sem kellenek hozzá.


Tényleg érezhető, ha befüstölünk ilyennel egy pohár whiskyt? Milyen fajta anyagot ajánlotok, amit majd a füstölőbe tennénk? Jó ötlet szerintetek ez az egész?



(Bocsi ha összeszedetlenül írtam le valamit, nem nagyon értek ehhez a témához.



2021. okt. 3. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a max amit költeni akarsz? Esetleg egy füstölő pisztolyban is gondolkodhatsz, azzal több dolgot is lehet csinálni.
2021. okt. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Olyan 6-8000 Ft között max. (ez mellé még jön a whiskey).



Ilyet szeretnék csinálni neki, mert amikor "véletlenül" :D egy ilyen füstölő tesztet néztem a nappaliban, mondta, hogy milyen jó kis eszközt használ a nő a videóban. Ahhoz még messze van a szülinapja, hogy gyanakodjon, de közel annyira, hogy én gondolkozzak. Szóval ez nyert.

2021. okt. 4. 13:47
 3/6 Mr.Q77 ***** válasza:

Most őszintén -legalább is én magamból indulok ki- ki a tököm szüttyögne ilyen marhasággal mikor végre le akar ülni a seggére és whisky-t szeretne inni a nap végén. Nem is értem mire akar ez jó lenni, egy nem smoky whisky-t befüstölni, vagy ez már azoknak kell akiknek már semmi nem elég füstös?


Ha valaki füstös viszkit akar inni akkor vegyen olyat :)

2021. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Apukád helyében én tuti nem örülnék, hogyha az Ardbegem még ilyen füstölő cuccal megtolnád. Igazi Islay whisky-be nem kell ilyen. Valóban jópofa, meg szép, a videóban. De otthonra nem kéne, semmi haszna. A whisky kedvelő emberek az ital természetes ízét szeretik, nem feltétlen jó ötlet ez szerintem, de ez az én véleményem, nem tudom apukád mennyire komoly whisky fogyasztó. Szerintem vegyél neki mondjuk egy Glencairn metszett! kristálypoharat, ne a simát hanem a metszettet, az szerintem tökre menő. Ha apukád gyakorlott whisky fogyasztó akkor jó eséllyel fel fogod Te is ismerni ezt a poharat amit említettem.
2021. okt. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hmmm. Most elgondolkodtattatok.


Jelenlegi kedvence a Chivas 12 éves whiskey-je, úgyhogy kb. ezt a kategóriát szokta inni. Ez alapján besaccolhatjátok, hogy nem a felsőkategóriás whiskeykben utazik, bár már ez se olcsó (kinek mi, valakinek a 30-40eFt/liter még olcsó). Szerintem ennél jobb kategóriás whiskey-t nem sokszor ivott. A pohár jó ötlet, bár kicsit drága.


Akkor újratervezés. 2 ötlet van még a fejemben:


1, Ha ismertek és tudtok ajánlani, akkor egy jobb minőségű whiskey-kből összeállított kóstoló csomagot, amiből rájöhet, hogy melyik az a jobb minőségű ital, amit érdemes lehet majd megvenni és nem kell zsákba macskázni vagy,


2, ajánlotok egy 15 ezer Forint körüli whiskey-t, amit kap majd és remélem, hogy tetszik neki.


Ugye mondtam, hogy a Chivas 12 évese a kedvence, de szereti még a sima Ballantine's-t is, szóval kb ez az irány. A bourbon-t kifezetetten nem szereti. Köszönöm ha tudtok ebben segíteni nekem.

2021. okt. 11. 23:04
 6/6 Mr.Q77 ***** válasza:

viccen kívül 15 Ft ért a legrosszabb amit vehetsz az a Chivas regal vagy a Ballantine's. szinte nulla élvezeti értékű blanded túlárazott vackok.

Ennyi pénzért már nagyon sok jó whisky elérhető 10-12 évesek

nézegess a whiskynet.hu vagy idrinks.hu.n

Néhány random példa 15 ft alatt

Glenfarclas 12 éves (igazi "classic" alap malt most fogyott el egy üveggel) + veszel hozzá egy normális kostoló poharat (pl [link] és meg is vagy


/Arran 10 se rossz

/Highland Park 12 éves Viking Honour (nagyon édes mézes ilat de az ize azért Whisky)

Személyes kedvencem Talsiker 10: korához árához képest nagyon "sokat tud"

kicsit füstös de csak finoman a háttérben, nagyon gazdag jó kis whisky.


igazi füstöseket első körben nem ajánlom pl egy Laphroaig 10/Ardbeg 10 nek a füstössége/íz világa az teljesen más dimenzió mint az általad említett whiskyknek, elsőre mellbevágó élmény és sokan nem is tudnak megbarátkozni vele. Igazából akkor apukád még nem is ivott füstös whisky-t ;) estleg egy kóstolónyi-t (vannak 0,5 dcl is kiadások is) vegy ebből (karácsonyra)

2021. okt. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!