Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van olyan alkoholos ital ami...

Van olyan alkoholos ital ami nem b*ssza fel a savamat? Eléggé savas emberke vagyok, és nem tudom létezik-e olyan pia amit én is nyugodtan fogyaszthatnék akár nagyobb mennyiségben..:D

Figyelt kérdés
2021. nov. 12. 04:43
 1/5 anonim válasza:
100%
Nem létezik.
2021. nov. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mansour ***** válasza:
100%

Elsősorban az alkohol okozza ezt, tehát minél több alkohol van valamiben, annál rosszabb ilyen szempontból. Plusz még ha édes is, az fokozza a hatást. Mikor többet ittam, nekem is gyakran volt savas a gyomrom, mióta alig iszom, szintem már soha (évente egy-kétszer fordul elő gyomorégés, de azt valamilyen étel okozza). És persze az is számít számít, hogy mit eszel. Ha pl. egy zsíros, paradicsomos, hagymás ételre iszol bort vagy töményet, garantált a gyomorégés, de ha mondjuk natúr csirkemellet eszel rizzsel, akkor lehet, hogy arra ugyanaz a pia nem okoz semmi panaszt.

Szóval nagy mennyiségben semmit se igyál, amúgy sem egészséges. Esetleg valamilyen csökkentett alkoholtartalmú sörből ihatsz meg kettőt-hármat, ha úgy adódik.

2021. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon. Bort ne igyál, probalj esetleg valami édes fehéret, vöröset semmiképp. Sörből próbálj valami könnyebbet, töményet nem javasolnék. Esetleg unicum ?
2021. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mansour ***** válasza:
Hát, az én tapasztalatom alapján az édes fehér bor rosszabb ilyen helyzetben, mint a száraz vörös. Könnyű sört tudom én is ajánlani. És ne felejtsd el azt sem, hogy ha bármilyen alkoholos italt iszol, vizet is igyál rá bőven!
2021. nov. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ÉS 3-as, uncicum lehet megoldás? :o
2021. nov. 12. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!