Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek mi a legjobb...

Szerintetek mi a legjobb felsőkategóriás sör? Gondolok itt kézművesre és nagyüzemire egyaránt, bár nem tudom, hogy van-e egyáltalán prémiumnak nevezhető nagyüzemi sör. Nekem jelenleg a Soproni IPA a kedvencem (nyílván nem prémium).

Figyelt kérdés
A kedvencemet csak azért emelem ki, mert tudom, hogy egy viszonylag gagyi sör, de az ízvilága az ízlésemhez passzol, sokkal inkább érdekelnek a felsőerjesztésű sörök. A lagerek unalmasak, de jöhet az is, ha van valami kiemelkedően jó.

2022. jan. 4. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Rizmajer, Legenda sörök. Vagy van a 13. kerületben a Kézműves sörök boltja, ott is vannak jók.
2022. jan. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nagyüzemben számomra sajnos külföldi főzde, a Paulaner a király, a Salvatore a kedvenc söröm, de a búzájuk is nagyon jó, és a Festbier is. Felsőkategóriának nem nevezném, de itthon sok embernek húzós lehet már az ötszáz ft körüli árral.

Magyar kisüzemiben nagyon sok jó sör van :) Ami nekem nagy kedvenc, az Rekettye Zoltán dr banghard nevű söre, illetve a Pannonhalmi Tripel és Dubel.

2022. jan. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem ez izlett idaig a legjobban: [link]
2022. jan. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát ilyet igazából nem tudnék kijelenteni, hogy melyik a legjobb. Mivel annyi sörtípus és jó sörfőzde van. Nekem a kedvenceim a Mad Scientist, Hoptop, Fehérnyúl, Ugar, Rektye, Yeastside. A Szentandrási inkább "alap" söröket főz de az ő termékeiket sok felé meglehet találni. Ha nincs más akkor pedig Soproni APA/IPA
2022. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Ha jóáras okés kell, próbáld rá magad a lidlben 350Ft/0,5l elérhető Steam Imperial IPA egyszerűségre! A másik kettő is igen jó annyiért, csak ez az ivós, annak ellenére, hogy valami 8-ba hajló az ABV.
2022. jan. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Én a Brewdogtól Elvis juice-t kedvelem nagyon, ill. a Karlbeer-nek a Taknyos varjú névre hallgató (szintén IPA-ja) ízlett nagyon, azonban a többi sörük nem igazán hozott lázba. Nagyüzemiből ált. a Borsodi Hoppy-t vagy Soproni IPA-t esetleg APA-t szoktam fogyasztani. Ha friss a Soproni búzája, az is nagyon jó, de az ritka!
2022. jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Paulaner búza.
2022. jan. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%

Kedvenc söreim közül is amik a legjobban ízlenek, szerintem isteni finomak:

Szent András Magyar Vándor

Arany Korsó (arany-fehér dobozos)

Leffe


A Szalon íze is valami hihetetlen élvezet, csak nekem kissé gyenge, mivel 5% alatt van, és persze kinek mi a felső kategória... Amiket még bizton ajánlani tudok:

HEDON Charlie Firpo

Tiltott Csíki Sör/Székely Sör

Csíki Mézes

Faxe Royal

Argus Gold

Dreher IPA

Stella Artois

Zipfer

Asahi

Peroni

2022. jan. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Ami igazán felső kategória, azt Magyarországon be sem lehet szerezni, hacsak nincsenek az embernek nagyon jó kapcsolatai.

:)

Szóval maradnék annál, ami Magyarországon beszerezhető. Hazai felhozatalban a szekszárdi Brew Your Mind emelkedik ki. Ők nagyon jók IPA és Stout fronton is. Európai itthon beszerezhető nagyágyúk az észt Pöhjala imperial stoutjai. Lágerből és búzából nekem a németek a favoritok, ár érték arányban nagyon jó az Ayinger, Augustiner és a Weihenstephaner is. Elképesztően sok stílus van, erről úgy van igazán értelme beszélni, ha kijelöljük a stílust, na meg az árkategóriát. :)


#8

Amit bármelyik boltban meg lehet kapnk, az valószínűleg nem a felső kategória lesz. :)

2022. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ami igazán felső kategória, azt Magyarországon be sem lehet szerezni" - már miért ne lehetne?! Gratula, elismerés helyett inkább jól leszólod a hazádat, az itthon kapható legminőségibb söröket sem tartod felsőkategóriásnak - ne hari, de eléggé sznob vélemény!

"Amit bármelyik boltban meg lehet kapni, az valószínűleg nem a felső kategória lesz" - nem is minden boltban, de például a Sparban elég sok ritka márka és kézműves is kapható!

A tényleges csúcsminőség, és a felsőkategóriás MÁRKA nem minden esetben vannak együtt!

2022. jan. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!