Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek mi a legjobb...

Szerintetek mi a legjobb felsőkategóriás sör? Gondolok itt kézművesre és nagyüzemire egyaránt, bár nem tudom, hogy van-e egyáltalán prémiumnak nevezhető nagyüzemi sör. Nekem jelenleg a Soproni IPA a kedvencem (nyílván nem prémium).

Figyelt kérdés
A kedvencemet csak azért emelem ki, mert tudom, hogy egy viszonylag gagyi sör, de az ízvilága az ízlésemhez passzol, sokkal inkább érdekelnek a felsőerjesztésű sörök. A lagerek unalmasak, de jöhet az is, ha van valami kiemelkedően jó.

2022. jan. 4. 19:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ittam már én is nagyon(nagyon) drága kézműves söröket (inkább le se írom mennyibe került, amerikai import volt abba a Kelet-Ázsiai országba, ahol éltem), de egy Mad Scientistnél, Fehér Nyúlnál vagy Rekettyénél kiemelkedően jobban én sem ittam, szerintem ők ki tudják hozni azt a komlóból és a malátából, amit a jelenlegi fajtákkal ki lehet, és mondom, én nem csak az Auchan polcról vettem eddig le sört, de ismerek amerikai főzdéket is bőven.

A Brew Your Mind-t ot nem ismerem annyira, egy APA-t ittam tőlük karácsony körül, az tényleg korrekt volt.

2022. jan. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
57%

#10

Akkor először tisztázzuk, hogy szerinted mik azok a legminőségibb felsőkategóriás sörök, amik itthon is kaphatóak. Nem sznob vagyok, csak nálad sokkal nagyobb rálátásom van a piacra.


A csúcsminőséget nem a felső kategóriás márkák hozzák, (és ez minden alkoholos italnál így van) hanem az olyan kis sörfőzdék, pincészetek, lepárlók, amelyekről az átlag fogyasztó nem is hallott. Ahogy a láger söröknek nem a Pilsner Urquell a csúcsa, úgy a whiskyknél nem a Johnnie Walker, a boroknál pedig nem a Gere.


Amit egy Sparban meg lehet kapni, az nem ritka. A Spar egy multi. Ami ritka, abból nem készül annyi, hogy egy Spart kiszolgáljon. A hiperek a jó főzdéknek is csak a leggyengébb söreit tartják többnyire.

2022. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#11

Ezzel az a probléma, hogy az USA-ban több, mint 7000 főzde működik. Van amelyik világszinten is kiemelkedő, van amelyik átlagos és van amelyik borzalmas. Illetve IPA-k esetében nagyon sok múlik a szállításon, a tároláson és a frissességen. Lehet hogy egy alapból nem jó IPA-t fogtál ki, vagy egy olyat, ami nem volt friss, esetleg nem hűtve szállították. Az ilyen távol keleti importok amúgy híresek arról, hogy hetekig állnak a sörök egy depóban vagy egy kikötőben, mire egyáltalán elkezdik kitárolni. Illetve a Covid miatt rengeteg amerikai főzde küldte a beragadt, már fáradt cuccait Ázsiába. Örülnék, ha leírnád, hogy melyik főzde melyik söre volt és hogy mennyibe került. :)


Általában az ilyen amerikai főzdék IPA-it vagy helyben éri meg inni a teljes élmény (na meg az ár-érték) miatt, vagy Európában fesztiválokon. Itthon is kaphatóak néha ilyen IPA-k horror áron. Általában jól meg is vannak fáradva és fele annyit sem érnek.


Azért az általad felsorolt magyar főzdék messze nincsenek ezen a szinten. Itthonról a Brew Your Mind-ot ajánlom továbbra is, kóstolj össze néhány dupla IPA-t tőlük meg a többi magyartól, érezni fogod a különbséget. Ha külföldi IPA-t akarsz, akkor az angolokra, esetleg a románokra érdemes még vadászni, azok kevesebb utat tesznek meg és nem esnek szét, mint az amerikaiak.

2022. jan. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!