Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Édes tömény alkoholos italok...

Édes tömény alkoholos italok at tudtok sorolni nagyon nem kostoltam még esetleg ha mondanátok támpontokat milyenek ,léteznek?

Figyelt kérdés
Idde tömény szeszes italokat várok

2022. jan. 6. 21:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az Ouzo-t érdemes megkóstolni , nekem a kedvencem.
2022. jan. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Cointreau
2022. jan. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Phoney ***** válasza:
90%
Az édes tömény alkoholis italokat úgy hívják, hogy LIKŐR. Nagyon sokféle van.
2022. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Baileys
2022. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

berentzen

baileys

cherry garrone


de igen, alapvetően a likőrök. ezek nem lesznek túl erősek sem.

esetleg vmi jóféle mézes házipálinka

2022. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
TatraTea. Tobb izesites letezik, a "gyengebbeket" nem mind kostoltam, az Original 52%, megkozelitoleg palinka erosseg,kellemes edes, egesz okes. Legjobb szerintem a 62%-os Forest Fruit, amely igencsak eros, ahogy egy shot-ot bedobsz kellemes edes iz levonul a gyomrodig, majd ezt koveti egy maras, ami egyeseknek kellemetlen, masoknak elvezetes. A 72%-os pedig az igazan kemeny dio, ez is kellemesen edes, de miutan lement es az edes erzes elillan az egesz nyelocsoved vegigmarja az alkohol. Szemely szerint en ezt is elvezem, de nem sok ember osztja ezen velemenyem.
2022. jan. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom, nekem a Tátra tea nem az édes itókák közé tartozik, de tény hogy finom 😀 pedig a gyengébbeket iszom
2022. jan. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Jofajta karibi RUM!!! Nem koktel-rum, nem tea-rum, nem fozo-rum ... igazi, eredeti jofajta RUM az igazi! A likor az nem tomeny pia.


Ez pl. egy olyan rum amit keresel ... edes, csokis izu ... fincsi-mincsi :)


[link]

2022. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Édes tömény... erről nekem elsőre a Cointreau jut eszembe. 40%-os édes narancs likőr.
2022. jan. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A kereskedelmi forgalomban kapható tömények az alkoholtartalomhoz kötött jövedéki adó miatt lettek ennyire felhígítva, likőrökből is léteznek 40 % körüli erősségűek de tény, hogy nem az a jellemző, sőt sok pálinka-szerű ital is 35-37% csak.

Az Ouzo viszont 37-40 %, ami becsapós, mert az édes ánizsos íze elnyomja az alkohol érzékelését, az óvatlan fogyasztóját meglepheti egy fejbevágással...

Az Ouzo-t whisky-s pohárból, jégkockával hűtve szürcsőlgetve még a látványa is érdekes - színjátszóssá válik a jégtől.

2022. jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!