Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért puffad meg az arc az...

Miért puffad meg az arc az alkoholtól?

Figyelt kérdés
Régebben (már csak hétvégente iszok) napi szinten ittam fél liter vodkát, 2 liter fröccsöt és kb 8 doboz sört. A beesett arcom szinte teljesen kikerekedett. Ezt mi okozza? Tudom, hogy az alkohol de a tudományos oldala érdekel.

2022. jan. 7. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
A szervezet a mérgezés miatt vizet tárol a szövetekben
2022. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
és ha az ember elhagyja az alkoholt akkor kiürül a szövetekből a víz? mennyi idő után csökken a puffadás?
2022. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mikor bezártak a kocsmák meg minden szórakozóhely a járvány miatt, letudtam tenni 3 hónapig semmi alkoholt nem ittam, egy sört sem. 15 kg-ot fogytam és minden visszaállt a régire. Most már csak szombat esténként iszok pár sört. Köszi a választ.
2022. jan. 7. 20:59
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
köszi kérdező. én akkor álltam jobban rá mikor épphogy bezártak, rendszeressé lett az ilyen 2-3 naponta minimum elég sokminden, mert nem foglalom le magam, itthon vagyok tétlenül régóta. szeretnék változtatni rajta hogy heti 1-re leszűkítsem a nagyivást, többi napon meg zéró tolerancia. első hét elég fájdalmas így
2022. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én az első 1-2 nap nagyon remegtem meg izzadtam, frontint szedtem rá az lenyugtat kellőképpen.
2022. jan. 7. 21:21
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
nincs függőségem, (fizikai legalábbis) ilyenektől nem tartok, csak így mentálisan rossz, meg nagyon lassan telnek az esték és többet nyűglődöm. jah frontinnal könnyebb lenne
2022. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Az komoly, haver, ha gyógyszerezni kellett magad, és magadtól lejöttél róla!

Minden elismerésem!

Nekem is vannak ezzel problémáim, arra jöttem rá, hogy igazából hosszútávon nehéz ezt megtartani. Fél év, 1 év...


Erőt, egészséget!

2022. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!