Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ittál már igazi abszintot?...

Phoney kérdése:

Ittál már igazi abszintot? Honnan veszed, hogy az volt?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várnám, akik valamiért biztosak benne. A részletek is érdekelnek.

Közvélemény-kutatás jellegű:)


2010. szept. 9. 00:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy igazi abszint volt-e, de egy kolis buli alkalmával megitattak velem abszintot. Mivel rájöttek, hogy fogalmam sincs, hogy mi az, azt mondták, húzzam le, csak a szaga rossz. Én bolond meg megtettem.


...másnap reggel tértem magamhoz. Azóta nem vagyok hajlandó ismeretlen italt meginni és nem bízom azokban az emberekben, akik ott voltak (és már pontosan tudták, hogy mennyire nem bírom az alkoholt).

2010. szept. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
61%
egy feles 80as(ez a legmagasabb fokú) abs-tól senki nem üti ki magát. Olyan, mintha meginnál 2 feles házipáleszt(kicsit kevesebb is). Abban volt valami más cucc is(eki, spuri, gina)...
2010. szept. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
nem, mivel a régi igazi abszint már nincs forgalomban.
2010. szept. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

06:01: De lehet, többször hallottam olyanról, hogy ritkán ivó ember kiütötte magát egy pohár 70-80%-os szesszel.


07:10:

De, forgalomban van. Már évek óta.

Ajánlott olvasmány: [link]

2010. szept. 9. 07:16
 5/17 anonim ***** válasza:

6:01


1 olyan embert aki nem bírja a piát letud tenni az az 1 feles is.

2010. szept. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hogy "igazi" volt-e, nem tudom. Egerben volt anno egy Menny és Pokol nevezetű hely, ott ittam. Ütős volt, de finom.
2010. szept. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
tudom, hogy kapható abszint, de az nem az "igazi". mivel azt betiltották. ami ma kapható az egy új változat.
2010. szept. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem érted... évekkel ezelőtt kiderült, hogy az eredeti abszintban sincs semmi mérgező.


Olvasd el azt a cikket.

2010. szept. 9. 10:37
 9/17 A kérdező kommentje:

Egyébként semmiféle "új változat" nem létezik.... ma is van minőségi, van hidegkevert, és van totál hamisítvány.


100 éve pontosan ugyanez volt a helyzet, csak akkor még a pancsoltak mérgezőek voltak.

2010. szept. 15. 19:37
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem van egy üveggel.

Franciaországban gyártották:Pére Kermann's Absinthe

Alkoholtartalma: 60%.

Fekete ürömöt is tartalmaz.

Soha nem mertem belőle sokat inni.

2010. szept. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!