Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ittál már igazi abszintot?...

Phoney kérdése:

Ittál már igazi abszintot? Honnan veszed, hogy az volt?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várnám, akik valamiért biztosak benne. A részletek is érdekelnek.

Közvélemény-kutatás jellegű:)


2010. szept. 9. 00:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

:) A pére kermanns gyakorlatilag festett vodka ürömolajjal. (Egyébként fehér üröm van benne, csak a magyar címke sz*r, mint általában.)


Veszélyes italokat pedig csak sufniban gyártanak, ezt nyugodtan ihatod.

2010. szept. 20. 18:15
 12/17 anonim ***** válasza:

nekem ilyen van itthon

[link]

de még nem ittam belőle (kismama vagyok)viszont ha valakit érdekel eladó :)

2010. szept. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

oO


Ezt tényleg add el, nem éri meg felbontani:/

2010. szept. 20. 19:18
 14/17 anonim válasza:
Úgy tudom hogy a fekete absint a 80 as és oylasmi az ize mint a negrónak... lehet hogy hülyeséget mondok de így tudom ( még nem ittam )
2010. szept. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Attila1025 válasza:
Sok helyen kapható, pl.: Auchan-ba is, sima és vörös abszint 80%-os, 4-5000ft/üveg, az íze olyan, mint egy öblögetö folyadéknak, a hatása is, csak ajánlani tudom mindenkinek! :DD
2010. szept. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Csak egy kis segítség meg oktatás egy abszint kedvelőtől ... :)

Magyarországon nem fogtok az életben "igazi" abszintot kapni mivel Franciaországban is csak most kezdték el megint gyártani a tiltások miatt...

Onnan tudhatjátok h egy abszint igazi h megnézitek a hátulján a címkén h miből készült: amennyiben fekete üröm van benne akkor valóban csak olcsó másolat tiszta alkohol, víz meg az "igazi" abszint néhány összetevőjéből összegyúrva ... De ha azt látjátok h fehér üröm van benne akkor az már "valódi" abszint .... Ez valószínűleg nem lesz 80%-os alkohol tartalmú mivel nem a magas alkohol hanem a tujon tartalma miatt ütős (ez egy halucinogén hatású anyag) ... de ezzel csak óvatosan emberek ... :)

2011. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Ez nem ilyen egyszerű:)


Franciaországban már jópár éve gyártják az igazi abszintot, ugyanis '88 óta csak hivatalosan illegális (lehet gyártani, de nem szabad annak nevezni. ezt törlik most el.)


Fekete ürömből nem készül semmilyen abszint vagy "abszint", ezt csak a magyarok nyomtatják rá tévedésből (fekete üröm csak a magyar címkén van). Mindegyikben fehér üröm (kivonat) van, csakhogy az ürmös vodka az még nem abszint.


A tujon "ereje" mondvacsinált indok volt, csak ellene volt (és van) bizonyíték, mellette nincs. Annyi tujon a Martiniben is volt/van, meg az Unicumban is, azoktól mégsem őrül meg senki (mondjuk azokat is be akarták tiltani:), meg a tujon amúgy sem hallucinogén.


Magyarországon viszont tényleg máig sincs abszint.

2011. máj. 24. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!