Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi történne ha addig inna egy...

Mi történne ha addig inna egy ember ameddig csak tud?

Figyelt kérdés
Tegyük fel valaki elkezd inni, és addig iszik ameddig csak tud. Szerintetek mi történne? Egy idő után elájulna? Vagy elaludna?
2022. márc. 6. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Egy 0,7es whisky-t aki meg is bír inni, percek kérdése és úgy fejbe csapja hogy a nagyját ki is okádja hisz nem bír a szervezet ekkora mennyiségű méreggel, de elegendő jut ahhoz a véráramba hogy elaludjon vagy ritka esetben meg haljon, bár ilyenről nem hallottam. Továbbá azt sem tudom hogy valaki hogy bírt annyit inni hogy gyomor mosásra kellett vinni, kamaszként fogalmunk sem volt az italokról, ittuk ami ízlett utána elaludtunk, be is vizeltünk és csak sok óra alvás után ébredtünk fel, én meg mozdulni sem bírtam például, utána következett 2-3 nap eszméletlen szédülés ami miatt inkább aludtam.


Fizikailag tehát nem lehet addig inni míg bír az ember, ugyanis elalszik, vagy talán el is ájul.

2022. márc. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen sok tömény okozhat halálos alkoholmérgezést.
2022. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen erőset ivott, mennyi időn belül mennyi alkohol jutott a szervezetébe! És bizony a túl nagy mennyiség halálos is lehet! Amúgy itt vannak az ittasság fokozatai:

[link]

2022. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jobb esetben semmi nem történne, az illető elaludna, majd felébredne... de rossz esetben az alkohol meg is ölheti.


Távolról ismertem egy fazont, keményen alkoholista volt, és egy forró nyári napon a kocsmában bele ment egy fogadásba: ha egy húzásra megiszik egy liter pálinkát, a haverjai fizetik.

Nem gondolta senki, hogy tragédia lesz belőle, megnyerte a fogadást, kiment az épületből és a melegben összeesett, amit azonnal nem vettek észre, vagy nem törődtek vele... meghalt, "meggyúlt benne a pálinka".

Arra is van nagyon sok szomorú példa, hogy az eszméletlen részeg alvás közben a saját hányadékától fulladt meg.

Az esetek többségében szerencsére, ha másnaposan is, de felébrednek, és elgondolkoznak azon, mikor szakadt el a film.

2022. márc. 7. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pontosan, vagy elalszik vagy elájul vagy kidobja a taccsot. Nagyon ritkán viszont valóban halállal végződik a féktelen italozás.
2022. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm ivott meg egy egész üveg abshintot (asszem 0,5-ös üveg, piros színű itóka), húzóra. A mai napig azt mondja, hogy semmi baja nem volt tőle. A valóság az, hogy pár perccel később olyan szarul volt, hogy az életéért könyörgött, majd összehányt mindent és végül elaldut. Gondolom neki ez a jelent kimaradt a filmszakadás miatt.
2022. márc. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!