Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen minőséget képviselnek...

Milyen minőséget képviselnek a nagy sörgyárak különleges sörei?

Figyelt kérdés
A Borsodi és a Soproni is rátértek erre a "kézműves" vonalra. Mennyire vannak ezek pariban a valódi kis főzdék termékeivel?
2022. márc. 10. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Utálni fogod a választ, attól függ:D


A fő különbség, hogy ezek a nagy gyárak a 300-as felsőerjesztésű söreikben (Ipa, apa, gyümölcsös ale-ek) komlókivonatot használnak, ami egy tűrű szirup komlóból előállítva, míg a kis főzdék rendesen a valódi komlót áztatják be, illetve elvileg (elvileg) a kis főzdék drágább, jobb minőségű malátát használnak.


Kis főzdéből viszont már végtelen van, szinte minden kisvárosnak megvan már a maga főzdéje, és a minőség felemás.


Egy nagy "kisüzemi", pl egy Mad Scientist, Monyo vagy Brew Your Mind messze jobb minőséget csinál ezeknél a nagy sörgyáraknál, de egy random kis főzde nem biztos hogy jobb lesz, mert becsúszik valami technikai hiba, ami elrontja a sör ízét (és a hibát még a komló sem biztos, hogy el tudja nyomni)

2022. márc. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
A Soproni IPA és APA nekem jobban ízlik mint szinte bármilyen kézműves sör, amit sörhuszár barátaim eddig rámtukmáltak, de ez azért van mert egyrészt a könnyű, egyszerű söröket szeretem, másrészt kialakult bennem egy ellenszenv a kézműves szubkultúra iránt, tehát biztos nem is vagyok objektív.
2022. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:
81%

Egy részük (szerintem nagyságrendileg a fele) egész jól eltalált, a maradék néha egyenesen kínos, de én hasonló árban többnyire még mindig inkább import cseh és németet veszek 270-400 körül. Nem azért, mert ne szeretném a bonyolult söröket, sőt, még azzal sincs nagy bajom, hogy ezek a nagyüzemi "különlegességek" gyakran nem felelnek meg annak, aminek nevezik őket (különösen az "IPÁ-k", amikből igazából egy sem az), csak ennyiért nekem még az import Straopremenek vagy teszkós német sörök is jobban ízlenek. A régebbi Soproni IPA ízlett, amíg le nem butították.


A rendesen megcsinált (!) kisüzemi "megfelelőikhez" képest mindenesetre igen komolytalanok. Nagyüzemben is meg lehetne őket csinálni, ha az volna a cél, és volna rá kereslet, persze.

2022. márc. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem már nem gyártják, de tavaly még lehetett kapni a Kőbánya X Underground Lager-t amit a Dreher főzött és torony magasan vert minden más magyar nagyüzemi sört, és szerintem a lager kategóriában még a magyar kisüzemiek mellett is csúcsminőséget képviselt, de az embereknek nem kellett 400-ért a 0,33-as sör ezért el is tűnt a polcról.
2022. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!