Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik borból lehet olasz...

Phoney kérdése:

Melyik borból lehet olasz típusú (pl Martini) vermutot készíteni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy olcsó, fehér és száraz bor kell. De a magyar borok savanykás íze megmarad fűszerezés után is, szóval az olaszok gondolom olyan "vízízű" fajtákból csinálják, ami délen fordul elő. Van ilyesmi nálunk?
2010. szept. 14. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, de van két házi Martini receptem:


Martini (fehér )

Hozzávalók:

50 dkg rizs, 1, 5 kg cukor, 3 liter víz, 4-5 db szegfűszeg, 1 fahéj darab, kicsi

vaníliarúd, 2 db citrom szeletelve, 2 dkg élesztő, 1 csomag mazsola.

Elkészítés:

A hozzávalókat egy 5 literes üvegbe tesszük, majd felöntjük a kimért vízzel. A napra

kitesszük, de előtte lefedjük zacskóval, amit kiszurkálunk. Kb. 4-5 hét az érési idő, ez

alatt teljesen letisztul. Vékony cső segítségével üvegbe töltjük.

Hűtve, citromkarikával nagyon finom ital.

Mart*ni (házi Martini)

5 l-es befõttes üveg, 1 kg rizs, 1,5 kg cukor, 1 citrom apróra vágva, 6 cm-nyi

vaniliarúd 1 cm-es darabokban (vagy 4 csomag vaniliás cukor), 4 szem szegfûszeg, 1

kk. õrölt fahéj, 10 szem áfonya, 3 szem kardamon mag, fél dkg élesztõ, 3 l langyos

víz, 10 dkg mazsola.

A hozzávalókat összekeverem, az üveget lefedem és naponta megkeverem. Mikor a

forrás abbamarad, papírral lefedem, legumizom és hagyom letisztulni. Utána átfejtem

üvegekbe. Azonnal fogyasztható, de érlelés után még finomabb.

2010. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:D ezt ismerem, legközelebb már kiteszek egy kérdést, hogy ki találta ki, hogy ez "martini"... a martini ugyanis fűszerezett SZŐLŐbor:)
2010. szept. 15. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:
köszi a Martini receptet! :)
2010. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2010. szept. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!