Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan kell bort készíteni...

Hogyan kell bort készíteni házilag?

Figyelt kérdés
5 kg fehér szőlőhöz, mennyi hozzávaló kell ?
2011. aug. 24. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem annyinak nem érdemes nekiállni...
2011. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Boreleszto, cukor es viz kell hozza, az elesztot a gazdaboltban lehet beszerezni.
2011. aug. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 dani1993 válasza:

Szerintem sem édemes hozzá kezdeni 5kg szőlővel..

De a kérdésre válaszolva..

Elősször is beleteszed egy edénybe amibe forralni szeretnéd..általában fahordót használnak ehez,de kell feltétlenül fahordónak lennie szerintem mindeggy hogy mibe teszed csak az a lényeg hogy a bor ne tudja oldani mert savas..vagyis műanyagba semmi képp nem szabad tenni..fémbe még elmegy(én is abba csináltam és jó lett). Elősször is kikell paszírozni a szőllő levet,de a héját meg ilyesmit nem kell kiszedni belőle..max 0,5kg kristálycukrot Hozzá öntesz..megkavarod és hagyod forrni..kb 3naponta kell ránézni,olyankor megkavarod,kinyomkodod a levét...ez megy 2-3 hónapig,lényegében ennyi..Én így csináltam és csúnyán berúgtam tőle a haverokkal :D

2011. aug. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 dani1993 válasza:
ja és vizet önteni kell hozzá mindenképp..5kg szőlőhöz 1L víz elég lessz..
2011. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem nagyanyám így csinálta a meggybort. :)


(nem írtad oda, hogy magától forr fel, a gyümölcs cukortartalma miatt. Még véletlen valaki felteszi a tűzhelyre. :) )

2011. aug. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hol szeretnéd tárolni amíg forr? Mert ugye tudod, hogy olyankor szén-monoxid keletkezik? Azzal nagyon kell vigyázni, mert pillanatok alatt megöl. Általában pincében tárolják, vagy egyéb hűvös helyen és ajánlott gyertyával a kézben bemenni, ha a láng kialszik, uzsgyi kifelé. Jobb ha szellős helyre teszed.
2011. aug. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Helyesbítek, nem maga a szén-monoxid öl, hanem az, hogy elvezi az oxigént a helyiségből.
2011. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Fogod a szőlőt, lebogyózod. A bogyókat a kezeddel összenyomkodod, és a levét leszűröd. Nem kell hozzá sem víz, sem cukor. Vehetsz a boltban borélesztőt, de magától is kierjed.

Erjesztéshez üvegedényt javaslok. Ne töltsd teli mert erjedés közben a murci habzik, kb 20 %-nyi erjedési űrt kell hagyni. Az edény tetejét ne zárd le légmentesen, de azért a muslincák ne mehessenek bele. Erre a célra megfelel az alufólia. Amikor a gázképződés megszűnik, és leülepszik a seprő, akkor a tisztább részt gumicsővel lefejtheted, és 100 mg/l borkénnel meg kell kénezni. Ezután néhány hét alatt a bor letisztul, újra lefejtheted és elfogyaszthatod:-)

2011. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amíg forr a bor, addig szén-dioxid keletkezik. Fulladást okoz valóban, ha zárt helyiségben. Pl pincékben erjesztik a mustot, ami ugye nyilvánvaló... Ezért kell a borospincékbe ilyenkor gyertyával lemenni, amit jóval fejmagasság alatt tartasz, mert a CO2 nehezebb mint a levegő, a helység alján gyűlik, ha a gyertya elalszik, ki kell szellőztetni mielőtt újra bemennél.


A szén-monoxid nem a must forrásakor keletkezik, hanem tökéletlen égéskor, pl régi gázkazánokban. Mérgezéssel okoz kvázi fulladásos halált, mert a vér hemoglobinjához kötődik ,méghozzá sokkal erősebben mint az oxigén.


5 kg szőlőből azért csak nem lesz annyi CO2, hogy megfulladjon valaki. Hisz az egész csak egy zacskónyi. Lesz belőle Kb 3 deci bor?

2011. aug. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

tabletta+víz


Ne sz@rozz.

2011. aug. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!