Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Így lehet "bort" készíteni?

Így lehet "bort" készíteni?

Figyelt kérdés
300kg szőlőt, leszemeztünk, ledaráltuk és műanyag hordóba töltöttük erjedni, édesapám pálinkát szeretne főzni belőle amint végbement az erjedés, én azonban inkább boros típus vagyok.Ebből a cefre léből még lehet valahogyan, egyszerűen kb. 5l bort készíteni? ha igen hogyan?
2011. okt. 4. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:

nem hinném...legalább is normál, finom bort nem

[link]

2011. okt. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3 mázsa szőlőt leszemeztetek azért, hogy pálinka legyen belőle? Darálás után préselni kellett vón, abból a léből van a bor, és amit a présből kiszedtek azt erjeszteni, abból van a törkölypálinka.
2011. okt. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen a törköly abból van, de a szőlőpálinka nem;) és mint már mondtam a családban senki sem szereti a bort, inkább pálinkások.
2011. okt. 4. 15:23
 4/8 anonim ***** válasza:
ej ez a sok iszákos ember
2011. okt. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ej ez a sok értelmetlen válaszoló...vagyis csak az utolsó;)
2011. okt. 4. 18:49
 6/8 doboszoli ***** válasza:

Lehet. Vegyél le a levéből, és tisztán hagyd kiforrni.

Egyetlen hibája a savszegénység lesz, ami a préselés miatt hiányzik.

2011. okt. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hehehehahahahöhöhö
2011. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 doboszoli ***** válasza:
Sólámpa! Szedsz valamit? Ha nem, lehet, hogy kéne....
2011. okt. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!