Wodka vagy Pálinka?

Figyelt kérdés
Én a Wodkát jobban szeretem. Nem értem, hogy magyarországon miért van mindenki belebuzulva a "Pálinkába".

2022. jún. 12. 01:24
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
98%
Lengyelül pedig wódka, mégsem így írjuk magyarul, hanem v-vel (és a némettől eltérően kis kezdőbetűvel). Egyébként pedig azért szeretik sokan a pálinkát, mert hagyománya van.
2022. jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
86%

A vodka ugyanaz mint a mi pálinkánk, csak krumpliból, vagy ritkábban gabonából van. Ellentétben a mi pálinkánkkal, ami gyümölcsből és ha jól van elkészítve, még a gyümölcs illata is érződik rajta.

Kérdező, azzal nincs baj, hogy te egy erjesztett krumplilét jobban szeretsz, mint egy gyümölcspálinkát - izléseken nem lehet vitatkozni - de kötelezően fikázni valamit csak azért mert magyar, az gusztustalan.

Mondom mindezt úgy, hogy nem fogyasztok vagy 30 éve alkoholt.

2022. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
23%
Vodka,pálinkát csak ha náthás vagyok.
2022. jún. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
89%

12 de mégsem ugyanaz, mert a vodkától rosszul leszek. Pálinkából meg bármennyit meg tudtam inni.

Vodkától egyszer rosszul lettem, azóta illemből egy 2-3 centes lemegy, de több nem.

2022. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
14. Egy pálinka is lehet annyira rossz minőségű, hogy rosszullétet okozzon. Legfeljebb még nem találkoztál vele.
2022. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

15 konkrétan egyszer volt ilyen, apám hobbija hogy főz a gyümölcseinkből, amióta szabad. Nagyon finomakat csinál, de egyszer olyan lett, mintha körömlakklemosó lenne vagy aceton.


Na vodkával, próbáltak már itatni minőségivel is, lengyel fűvodkával is. Azóta egyik sem

Megy le amióta 16 évesen rosszul lettem tőle. Érdekes, hogy technikusban meg utána pálinkától sokkal többet volt macskajaj, de az meg tudom inni.

2022. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
88%

Vodka mert azt tudom keverni long drinknek. Már régóta nem húzok le egy töményet sem. Ha nagyon finom, max. kortyolgatom magában. De a legtöbbjét koktélnak iszom.

A pálinka tipikusan magában jó, és számomra túl karakteres (nem a jó értelemben).

De a legtöbb ismerősömnek pálinka a kedvence. Húzóra.

2022. jún. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Phoney ***** válasza:
72%

tegnapelőtt 11:10

„A vodka ugyanaz mint a mi pálinkánk, csak krumpliból, vagy ritkábban gabonából van.”


Egyáltalán nem ugyanaz, és igen ritkán készül krumpliból. Ha a gabona- vagy krumplicefrét ugyanúgy lefőzöd, mint a pálinkát, akkor az minden lesz, csak nem vodka. A vodka (törvény szerint is) finomított alkohol, finomszesz – ami nem az, azt nem lehet vodkaként forgalmazni. Ha gyümölcsből finomítják (pl. Ciroc vodka), akkor is ugyanolyan vodka lesz. Ezért is készülhet "bármiból".


A legtöbb vodka gabonából készül (ha mondasz fejből 5 vodkamárkát, az szinte biztosan mind gabona lesz), a krumplivodka már kimondottan ritkaság. Krumpliból déd- meg ükapáink idejében főztek sok vodkát (meg egyéb olcsószeszt), amikor még abból jött ki a legolcsóbban.

2022. jún. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki egyéni ízlése, hogy melyik jön be Neki jobban, de ha már ilyen értetlenül és lekezelően kérdezted, akkor én most visszakérdezek:

Miért van valaki belebuzulva a Vodkába? A Vodkának semmi íze nincs, csak ereje, lényegében alkoholos víz, én például tisztán meg se bírom inni!

A Pálinkának viszont van íze, ami jól elkészítve egész kellemes, ráadásul erősebb is a Vodkánál!

2022. jún. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
19 meg nem beszélve arról, hogy nem tudom vodkából hány %-os can kereskedelemben, pálinkából előfordul 55-60-as is, és nem feltétlenül rossz.
2022. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!