Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tegnap rettenetesen berúgtam,...

Tegnap rettenetesen berúgtam, már 17 órára fekszem de még mindig rosszul vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Régen nagyon jól bírtam az italozást, de már évek óta nem iszom rendszeresen, úgy mint a régi tini korszakomban. Este a barátnőmmel megittunk ketten egy liter pálinkát. 🤮 Hánytam éjszaka sokat, reggel már csak öklendeztem de azóta egy ágyon fekszem a teraszon és nem tudok mozdulni sem. Mikor fel állnék vagy bármi elszédülök, hányingerem lesz. Fáj a fejem, remegek, fáj a gyomrom is. Attól tartok ez az állapot nem normális. Menjek ügyeletre vagy mit tegyek?

2022. máj. 8. 16:52
 1/10 anonim válasza:
98%
Igyál rohadt sok vizet. Nem baj ha kihányod, legalább kicsit kimossa a gyomrod. Ha kijött akkor igyál újra mindaddig amíg bent nem marad. Ha már tudsz járni és álldogálni egy kicsit akkor vegyél egy hosszú zuhanyt, váltott hideg-meleg vízzel. Ha alkalmas kezd lenni a gyomrod szilárd táplálék befogadására, akkor egyél egy keveset. Valami olyat ami nem megterhelő és amit kívánsz. Reggelre jobban leszel.
2022. máj. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Természetes ez az állapot, fogadd meg #1 tanácsait. Idő kell. Még holnap se vezess!
2022. máj. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem megy a víz sem. Egy pár pohárral megittam de nem tudom magamba erőltetni. 😢 Jól kicsesztem magammal
2022. máj. 8. 17:03
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Legközelebb valami normálisabb italt fogyasszatok. A másnapos tünetek 90%-a az alkohol minőségétől függ. Egy jó pálinkából ha túl sokat iszol és hánysz majd kidőlsz, másnap semmi bajod sem lesz, miután kitisztul belőled (max. 5-6 óra) meg se érzed hogy ittál.

Amúgy másnaposságra nekem a bor vált be legjobban, főleg hányás után. Azt bármikor meg tudom inni, míg ha vizet próbálok ilyenkor, attól megint hányingerem lesz pár korty után. (Mondjuk a víztől nekem alapból is az van.)

2022. máj. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Nálam az enyhén savas (ecetes, mustáros) ételek lassú csipegetése vált be.
2022. máj. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Tömény limonádé megsózva, apránként fogyasztgatva.
2022. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Javult valamit azóta? Én sem vagyok nagy italos, de egyszer ugyanígy egyedül kivégeztem egy üveg pálinkát. Három napig rosszul volt a gyomrom, ivás utáni napon szédelgés, meg rosszullét. Igyál sokat, erőltesd a vizet, könnyű kiszáradni.
2022. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem aludtam vagy 18 órát ha nem többet tegnap reggeltől ma reggelig. Nem mondanám magam nagyon jól még mára sem. Soha de soha nem voltam még ennyire beteg, főleg nem pálinkától. Rengeteget beleszivtam ebbe az elf bárba, lehet emiatt is rossz mert nem cigizek egyébként soha
2022. máj. 9. 06:37
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Lehet volt egy kis alkoholmérgezésed, mert ennyire rosszul lenni azért tényleg nem általános. De ha már ennyit kibírtál, jól leszel.
2022. máj. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Mint ahogy írták, az alkohol minőségével volt baj. Más különben semmi bajod sem lett volna másnap. Én a bolti whisky-ktől szoktam másnap kutyául lenni. Azokat jóminőségűnek gondolnák az emberek, pedig nem azok. Ittam már házi készítésűt is nem is egyszert, érleletlent, attól semmilyen másnapos tünetem nem volt, míg a boltiaktól reggeltől délutánig szoktam szenvedni.
2022. máj. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!