Wodka vagy Pálinka?

Figyelt kérdés
Én a Wodkát jobban szeretem. Nem értem, hogy magyarországon miért van mindenki belebuzulva a "Pálinkába".

2022. jún. 12. 01:24
1 2 3 4
 31/38 Phoney ***** válasza:
79%
Finlandia/Absolutból csak az ízesítettek 37,5%-ösek, a rendes natúr változatok nem :)
2022. jún. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
27%

Több oka is van. Előszöris mi is meg tudjuk főzni olyan sok gyümölcs van, sokszor ott rohad ak meg a fán mert nincs aki le szedje. Szoval egyértelmű hogy magyarországon a pálinkát fogják gyakrabban csinálni házilag az emberek. Hogy akkor mier nem veszik meg a boltban? Mert ezt kapod a szomszédtól ha bográcsozásra jön vagy megveszitek egymás között mert olcsóbb. De van aki az ízét szereti, mert van íze. A vodkának nem nagyon van.

A minőségi finom pálinka nem éppen az olcsó kategória de e a minőségi vodka se 2 ezer. Szóval az ár nem mervado kivéve ha magadnak csinálod, mert akkor a pálinka nyilván jobban megéri.

Alapból a vodkát nálunk a legtöbben hígítva isszák mert nem sok íze van, a pálinka meg magában jó mert aromás. Nyilván aki nem szereti a to menyét az nem fogja megszeretni a pálinkát.

2022. jún. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
* leszedje
2022. jún. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
*Nyilván aki nem szereti a töményet (bocs a telefon kijavít🤨)
2022. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Phoney ***** válasza:
61%

ma 19:26

Kvasok ország van, ahol ugyanilyen sok gyümölcs terem, csak mi csórók vagyunk. A csóró gyümölcstermő országokra jellemző, hogy a HÁZIpálinka a #1 ital, mert abból lehet a legolcsóbban ihatót szerezni, vagy ha szar is, akkor "a mienk, úgyhogy így szeretjük". A kereskedelmi pálinkák kábé felét (mármint a szarabbik felét) is csak azzal lehet eladni, hogy magyar életérzés, magyar hagyomány.


A vodka meg pont az az ital, amiből sokkal olcsóbban lehet ihatót venni, már ha az ember szereti a vodkát. Egy Russian Standard, Absolut, Finlandia literenkénti áráért csak kimondottan szar pálinkák vannak. (Németek, csehek tudnak alig magasabb áron iható gyümölcspárlatot főzni, itthon valamiért nem megy...)

2022. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
54%

Nem a bolti pakinkára gondoltam mert azok nagyon rosszak. Kóstoltam a Vilmoskörtet és Fütyülőset is de borzalmas mindkettő. Az igazi házira ami nem mesterséges aromával van ízesítve arra gondoltam. Ha jól van cefrézve (ha elrontod a cefrézést aceton szagú lehet) és kifőzve.

Bár az is igaz hogy nem tudom annak az igazi árát mert nekem ingyen van. Valószínű drágább mint a vodka. Én sose voltam még tőle beteg se, és hát ízlés kérdése hogy kinek melyik ízlik. Mondjuk hiába van benne a termeszetes gyümölcs aroma, van egy jellegzetes pálinka íze amit sokan nem szeretnek.

2022. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Phoney ***** válasza:
100%

„Kóstoltam a Vilmoskörtet és Fütyülőset is de borzalmas mindkettő.”

De ezek egyáltalán nem pálinkák, ezért is nincs rájuk írva olyan, hogy PÁLINKA :) A bolti PÁLINKA ugyanúgy igazi pálinka. (Csak azt még ellenőrzi is a NÉBIH, a házit meg véletlenül se senki.)


Az igaz, hogy jó házihoz hozzá lehet jutni annyiért (feketén persze, mert máshogy nem), amennyi a boltban egy minőségi vodka. Dehát adók meg minden nélkül ugye könnyű olcsónak lenni ;)

2022. jún. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Laly1972 válasza:
Hubi :)
nov. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!