Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Napi 4 sör komoly alkoholizmus?

Napi 4 sör komoly alkoholizmus?

Figyelt kérdés
Nagyon káros a szervezetre? Hosszútávon?
2022. jún. 26. 19:34
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
100%

Tudom.Hat az a poen hogy 25 nek neznek sokan kb

Meg a szemelyimet is elszoktak kerni sokszor

2022. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
88%
Nem a mennyiségtől függ, hanem hogy tudnál-e nélküle élni. Ezt a kérdést érdemes feltenned magadnak.
2022. aug. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
46%

én kb 20 éve megiszok majd minden nap 3-4 sört, esetleg télen 1 üveg(0.75l) bort.

Kb a hét hét napjából 1-2 nap mindig van hogy semmit nem iszom

Csak akkor iszom ha nincs semmi dolgom, munka közben sosem iszom.


Nem emelem az adagomat, egyszerüen csak iszom, valószinű hogy ez egy rossz szokás nálam.

Van mikor 1-2 hétig egyáltalán nem iszom.

A labor leletemen minimálisan látszódik hogy iszom, a ggt érték általában magabb mint kéne a többi májenzimem jó szokott lenni

A koleszterinem ami még magas, a háziorvos szerint valószínűleg a piálgatás miatt...


Na ezt csak azért írtam le, mert sok antialkoholista osztja itt az észt sokszor hogy minden alkoholizmusnak számít ha bármennyit iszol stb...


Én sosem emelem az "adagot" ha van otthon 20 sör akkor is max 3-4 et iszom

Berúgni sosem szoktam.

Természetesen nem állítom hogy egészséges amit csínálok, szokott is lenni néha emésztési gondom(valószinűlega pia miatt) kis hasmenés, gyomorégés!


Én ismerek "igazi" alkoholistákat, aki azt állítja hogy mindenki alkoholista aki rendszeresen piál az még nem látott igazi alkoholistát...

Hivatalosan nyilván én is alkoholista vagyok,de én ezt nem érzem.

Azt látom hogy akik nem isznak egyáltalán azok nagyon elítélik azt aki akár csak 1 sört is megiszik, miközben lehet ők meg láncdohányosok...

Szerintem ha akik rendszeresen isznak mind alkoholistának számítanak akkor magyarország felnött lakosságának legalább az 1/3 része alkoholitának számít.

Én annyira gyerekes dolognak tartom mikor valaki elitéli azt aki iszik, csak mert ő nem iszik


Mit írtam ismerek "igazi" alkoholitákat akik szó szerint nem tudnak kijózanodni mert akkor rosszul vannak, na ők az "igazi" alkoholisták

Nem azok akik megisznak pár sört.

2022. aug. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
64%

"kb 20 éve megiszok majd minden nap 3-4 sört ... Kb a hét hét napjából 1-2 nap mindig van hogy semmit nem iszom Csak akkor iszom ha nincs semmi dolgom, munka közben sosem iszom. ... Van mikor 1-2 hétig egyáltalán nem iszom."

Szóval 20 éve max. 1-2 hetet dolgozol egyfolytában, egyébként csak heti 1-2 nap, amikor dolgozol?

2022. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
96%

"Szerintem ha akik rendszeresen isznak mind alkoholistának számítanak akkor magyarország felnött lakosságának legalább az 1/3 része alkoholitának számít."


És tényleg így van.

Magyarországon kb. 1 millió alkoholista van

2022. aug. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
63%
Nem egeszseges.
dec. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
100%
Káros és főleg ne éhgyomorra idd
jan. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Ha szokássá válik, alkoholizmus.
febr. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
Nem ettől függ az.
febr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

25

Bingó

febr. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!