Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha elpusztitok egy üveg...

Ha elpusztitok egy üveg Martini Bianco édes vermutot, attól kegyetlenül berúgok?

Figyelt kérdés
Az elvileg 15%-os, 750 ml, annyira nem vészes egy üveg belőle. Egy üveg bor is 8-9%, ittam már azt is egyszerre, és bírtam, csak nagyon offolni se szeretném magam, rövidezni meg nem akarok, mert annyira nem vágyom rá, a Martini meg azért valamilyen szinten minőségi ital. Magába igyam amúgy, vagy valami szódával keverjem? Max haverjaim is megkóstolják, úgy már nem is az egészet én iszom, hanem kb a 70%-a marad nekem. Másnapossàg ennyitől még nem játszik?

2022. júl. 9. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Tapasztalataim szerint a vermut a lehető legrosszabb és legalattomosabb ital, nagyon könnyen taccsra tesz, főleg, ha mást is iszol mellé.


Szerintem inkább maradj a bornál/fröccsnél, esetleg más italból készíts long drinket.

2022. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon szomorúan olvasom, mert rövid abszolút kilőve (nem esik már jól egy ideje, meg nem is vagyok egy alkoholista hogy rövidezzek, amúgyis ritkán bulizok hozzá), azt hittem a vermut jó lesz ilyen téren, elvégre sokan azt mondják jót tesz az emésztésnek, így viszont kilőve. Bort se akarok, az meg álmosít, meg az is alattomosan be tud ütni néha. Akkor marad max rosszabb esetben egy kisüveges vodka valami rostos naranccsal, jobbat nem tudok, bár tömény szesz igaz, naranccsal valamennyivel enyhítve van.
2022. júl. 9. 16:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Másnaposság? Már aznap sz*rul leszel tőle. A vermut nagyon csúnya dolgokra képes, rettenetesen tönkre tud tenni.
2022. júl. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2


Hát a legjobbat a sört kifelejtetted a repertoárból..

2022. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahány ember, annyiféle!

Én tényleg nem vagyok ivós, mert évek telnek el úgy, hogy egy korty alkohol nincs a számban, a szilvesztert is beleértve, mert azt meg rendjére elalszom.

Ennek ellenére simán meg tudok inni egy bulis éjszaka alatt egy üveg édes martinit (mindig is ez volt a kedvencem) jégkockával, citromkarikával/pici lével úgy, hogy meg sem látszik rajtam.

De mint írtam, nem vagyunk egyformák, ez én vagyok.

2022. júl. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%
A martini és likőrök nők itala (apámat idézve bużivíz), de gyerekként lehúztunk egy üveggel egy haverral, mindketten behánytunk. Ma már igényes vagyok, hosszút nem iszok, nem öntök fel semmit semmivel, és 40% alatt nem iszok.
2022. júl. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!