Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 0,0%-os citromos gösser...

0,0%-os citromos gösser sörben is lehet valamennyi alkohol, vagy valóban teljesen mentes lenne tőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

a 0,0%-os sör is tartalmazhat minimális alkoholt? Mondjuk egy doboz 1-2g alkoholt, vagy teljesen mentes valóban tőle?


Köszönöm a válaszokat!



2022. júl. 9. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem írhatják rá, hogy 0,0, ha nem valóban az...
2022. júl. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, pedig anno olyan esetről is hallottam, hogy valamelyik mentesben még pár éve volt minimális alkoholmennyiség. Nem emlékszem, hogy arra 0,0% volt e ráírva, de a médiában nagy visszhangot kapott.
2022. júl. 9. 22:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem, mire gondolsz, akkoriban még nem volt tényleg mentes a mentes, de 1% alattiak voltak, talán 0,2% körül.
2022. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy most már ezek szerint, amire rá van írva a 0,0%-os, akkor abban nincs egy hangya fingyi alkohol sem. :)
2022. júl. 9. 22:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Közben meg is találtam azt a régi cikket:

[link]


Én pl gránátalmás karamalz sört iszok néha, mert terhesen nem lehet alkoholt, érezném, ha lenne benne, de semmi. Borsodinál szintén, mintha üdítő lenne. :)

2022. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:
64%
Fizikailag "valamennyi" lehet, de ez a kenyérre is igaz, meg minden erjesztett, illetve sok nem erjesztett élelmiszerre is. Hogy a szonda, vérvétel értékelhető véralkoholszintet mutasson tőle, vagy bármilyen egészségügyi következménye legyen, az viszont kizárt.
2022. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Asszem fél térfogatszázalék vagy kevesebb olyan, hogy már szabad alkoholmentesnek nevezni, meg talán egy ideje fel kell tüntetni azon is, hogy hány százalékos. 0,0% tényleges 0 lehet, gondolom semmi alkoholosat vagy erjesztettet nem használnak, csak a frissen főzött sörlé (ami nem sör, alkohol helyett még a cukor van benne), meg ilyen-olyan kivonatok és aromák lehetnek a tényleges összetevők. Tehát nem határérték (0,5%) alá kivont alkoholt kell(-ene) így cimkézni, hanem a tényleges mentest. De ha hasra ütve azt mondom, hogy akár lehet 0,4999% is az a 0.0%, akkor is 4-5 liter kell 1 korsó 4-5%-os sör alkoholtartalmát bevinni, lehetőleg 1-2 órán belül. Az még szaunában bekatéterezve, citromot nyalogatva és végig zokogva se lenne egyszerű.
2022. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
#7 vagyok, kiegészítem magamat: természetesen ha nem önkéntesen kerekítünk a jogszabályt alapul véve, hanem maradunk a mateknál, akkor már 0,05-nél kisebbekre lehetne csak 0,0-t írni, 40-50 liter alkoholmentes sörre gondolj óránként! :)
2022. júl. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi legjobb technológia az úgynevezett fordított ozmózisos eljárás, melynek lényege, hogy az elkészült alkoholos sört egy speciális, félig áteresztő membránon nyomják keresztül, ami két részre bontja. A víz és az alkohol átjut rajta, míg a többi összetevő egy ragacsos szirupszerű anyag formájában a másik oldalán marad. Az előbbi keverékből az alkoholt vákuumdesztillációval választják el, majd a megmaradt vizet visszakeverik a sziruphoz, és már kész is az alkoholmentes sör.
2022. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!