Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Citromos vodkát ittam kb este...

Citromos vodkát ittam kb este 10 órakor és egész éjszaka rosszul voltam tőle és olyan volt mintha véreset is hánytam volna és egyébként a normál vodkától nincs semmi bajom, a citromos vodkától miért voltam ilyen rosszul?

Figyelt kérdés

2013. okt. 14. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
attól függ h mennyit ittál,vagy felnyomta a gyomorsavat a citrom.magába jót tesz a tömény a gyomornak normális mértékig de ha sok a sav akkor annak hányás a vége.
2013. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Phoney ***** válasza:
A citromos vodkában nincs citromsav, csak a citrom aromaanyagai. Ha köze volt egyáltalán a rosszullétedhez, akkor azért, mert több esett jól belőle, mint a sima vodkából. A legtöbb rosszúvótam-eset a nagyobb mennyiségre vezethető vissza, kivéve amikor nagyon ótvar dolgokat iszik az ember.
2013. okt. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy időben dolgoztam egy állítólag neves magyar cégnek, aki ilyen pancsolt italokat dobott piacra.

A gyártás úgy kezdődött, hogy alkohol (pár ezer liter), fehér por 30 kg, kis sárga por, cukor néhány gramm patikamérlegen mért egyéb + jó sok víz.

Maga a citromos vodka egy vacak ital.

Önmagában kevésbé káros, mint a mezei vodka, mivel olyan 20% körüli az alkohol foka. És az a kevés borkősav sem árt annyit, mint maga a szesz.

Talán sokat ittál. Talán mást is ittál.

Bár ha egyszer tényleg elmesélném mi minden vacak került bele, lehet az alkoholt is megutálnád...

2013. okt. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Phoney ***** válasza:

20%-os italt nem címkéznek se vodkának, se ízesített (értsd citromos) vodkának, mivelhogy tilos.


Kiskapunként létezik a „likőrvodkának” keresztelt túlárazott gané (valójában kommersz likőr), de nem erről van itt szó szerintem.

2013. okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tilos, de ettől még címkéznek. Gyűjtöm a kommersz vodkák címkéiről a fotókat és idén nyáron találkoztam olyannal, hogy Hordós Vodka - 20%. Az egy dolog, hogy alá idézőjelben odaírták, hogy "boraperitif" de rendesen Vodka szerepel a címkén nagyban. Meg amúgy is az elmúlt években az unió a 37,5%-os standerdet lebutította 28-ra, és elvileg már az sem vodka. Sőt azt veszem észre, hogy a kommersz konyak, keserűlikőr, körtepálinka, sósborszesz (tudjátok, a régi jó szoci italok) már mind vodka néven futnak. Pl: körte ízesítésű vodka, keserűlikőr ízű vodka, brandy ízesítésű vodka... már minden vodka :)
2013. okt. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:

Soha nem volt egységes 37,5-ös EU-standard, mivel az EU szeszesital-fajtánként külön-külön szabja meg a minimum alkoholtartalmat, ezek pedig semmit nem változtak az utóbbi időben, és egyiknél sincs 28%-os minimum. ( [link] ) A „mezei” (besorolhatatlan) szeszes italok persze folyamatosan gyengülnek, dehát azoknak mindig is 15% volt az alsó határa.


A kommerszek azért futnak „ízesített vodkaként”, mert a 2011. novemberi "kommerszadó" alól így lehet kibújni. (Ti. a büntetőadó egyáltalán nem az aromás szeszre, hanem a mezei „szeszes italnak” címkézett italokra vonatkozik, és ennek fényében az ízesített vodkát a „minőségi italok” közé sorolja, akármilyen rossz minőségű is. Ekkor ugyan 37,5 fokon kell őket palackozni, de ez még mindig olcsóbb, mint pl. 30%-os után +50% jövedékit fizetni.


Előfordulnak szabálytalan címkék (igaz egy kezemen meg tudom számolni, hányat láttam eddig), de ettől még a citromos vodka normális esetben nem egy 20%-os ital.

2013. okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mellébeszélés van itt kéremszépen. Szabványokról, meg minden másról.

A lényeg az lenne, hogy ne igyál meg minden szart, amit felcímkéznek neked.

Mert arról egyetlen gyártó, egyetlen reklám, és egyetlen - rajtam kívüli - hozzászóló nem mesél, hogy mi minden szart kevertünk bele ezekbe az italokba. Lehet, hogy a tisztelt válaszadók vodkaügyi szakértők szeszfokban meg egyebekben.

De sehol nem fogják neked elmesélni, hogy a vodka attól jó, hogy te magad kevered ki. Mert semleges íze van.

Adhatsz hozzá akármit, paradicsomlevet, narancslevet, saját készítésű gyümölcskoktélt, csak azt ne hagyd, hogy mindenféle porokkal előre ízesítsék neked.

A kérdésed erről szólt, ugyan más vetületben. Én meg elmeséltem korábban, hogy ez hogyan készült. Vesd össze a dolgokat.

2013. okt. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még egy titkos dolog. A vodka magában is drága, ha elhitetik veled, hogy ez a legmenőbb ital. Marketingesek százai dolgoznak azon, hogy az egyik vackot kiemeljék a másik közül. Autót kapnak, és havi milliós fizetést cserébe.

Közben a termék a legkevésbé fontos.

De hogy azért fizess, mert akármi, mondjuk papaja vagy citrom ízű vodkát iszol... NE haragudj, ez nagyon nem stílusos. Nincs otthon egy darab citrom?

2013. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Phoney ***** válasza:
Az ótvar üdítőkbe vagy kisszázalékos gyümölcslékbe is ugyanolyan gány porokat kevernek, attól mégsincs rosszul senki 2 liter után sem. Érdekes, hogy a legtöbben az adalékokon paráznak az olcsó szeszes italoknál, és arra fogják a rosszullétet/másnapot, miközben gazdaságoskólától még nem volt másnapos senkisem.
2013. okt. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!