Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A nők mért nem szeretik a sört?

A nők mért nem szeretik a sört?

Figyelt kérdés
Van sok rendes nő is, aki iszik de sokan kifejezetten félnek az alkoholtol.

2022. júl. 10. 01:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
94%
Hát én egy csomó nőt ismerek akik nyelik a sört meg a pálinkát, mint kacsa a nokedlit. A korosztály pedig a tinitől kezdve a 90 évesig :)
2022. júl. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
43%
A nők keserűség-érzete jellemzően szinte duplája a férfiakénak fiatal felnőttkortól középkorig. Aztán a férfiak jellemzően elcsúsznak a még jóval keserűbbet kedvelő felé, majd a nők is követik őket kb 10-20 év lemaradással, ezt a sör- vagy tonikfogyasztási szokások is mutatják. Ez csak nagy átlag, tehát van egészen sok férfi, akinek nagyjából a gyerekkori tolerancia marad meg öregkora előttig, és nem kevés olyan hölgy is van, aki már tiniként egészen kattan a keserű cuccokra. Nem jelent semmit, maximum gyönyörködtet, ha már változatosság.
2022. júl. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Phoney ***** válasza:
85%

A gyakorlati oka főleg az, hogy a legtöbb ember kimondottan szar söröket iszik (megvan a maga története annak, hogy miért), és másfélét nem is nagyon ismer. A férfiaknak van hajlama illemből, beilleszkedésből, "keménységből", meg hasonlókból magukba erőltetni, amíg hamarosan megszokják, majd megszeretik, a nőknek ugyanerre általában nincs okuk, legalábbis alkoholos italok terén.


A legtöbb világos lagersör amúgy nem igazán keserű, csak olyan rommá erjesztett csontszáraz lőre, hogy gyakran az a kis keserűség is rosszul áll neki.

2022. júl. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
92%

Én kifejezetten szeretem a jó sört.


Csak az ilyen agyon komlózott atom keserű ipa-ket, meg az ilyen semmilyen vizezett lagert azt annyira nem, és sajnos Magyarországon ez az elterjedt.


Egy kellemes, piritott ízű amber ale-t, egy krémes portert vagy stout sört, radlert, jól elkészített pale ale-t imádok.



Mondjuk ha be is akarok rùgi, a koktélok meg a bor alkoholtartalma általában célravezetőbb, nem akarom az este felét a wc-n tölteni.

2022. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
92%
csaladban rajtam kivul az osszes no szereti a sort
2022. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
89%

"félnek az alkoholtól"

Ennek mi köze ahhoz, hogy vki szereti-e a sört? Engem a szaga és az íze is kifejezetten taszít, ellenben sokminden mást hajlandó vagyok meginni a likőröktől a jó boron át a vodkáig.

2022. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%

A ferfiak nagy része szerintem konformitásból sörözik. Kamasz koruktól kezdve megy a szurkálódás, hogy ne, ne igyál búzás koktélt, inkább sörözz.


Valamiért ez a pár százalékos gabonalőre a macsó, a tízszer magasabb alkoholtartalmú töményekből készült koktél meg feminin... oké, fel van cukrozva, de azon kívül?


Ez szerintem azért is alakult ki, mert így a csajokat könnyebb leitatni.


És a nőket is igyekeznek elriasztani, mondván, hogy a sörtől nagy hasad nő (de ez az alkoholtól úgy általában).


Szóval ja, nagyrészt társadalmi konvenció.

2022. júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
84%
Engem undorít a szaga. A boré is. Alkoholból csak likőröket iszom meg, abból is csak keveset. Azoknak nem undorodom a szagától. Nálam ez a magyarázat.
2022. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
53%
A sör a "male bonding", a férfibarátság és társas kapcsolatok kialakulásának egyik alapja. A férfiakat úgy szocializálják, hogy a sör közelebb hozza őket egymáshoz és a sörözés összetartja a csapatot. Hagyományosan egy ilyen csapat kizárólag férfiakból áll, közben mehet a férfiduma és nem kell aggódni, hogy a szoknyák miatt vissza kell fogniuk magukat.
2022. júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
88%
Mivan? Nő ismerőseim nagy része pont hogy sörös!
2022. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!