Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem szeretik itthon...

Miért nem szeretik itthon annyira a GIN- t?

Figyelt kérdés
Nekem speciel a második kedvenc röviditalom a kraken black spiced rum után :D . Ahogy észrevettem itthon nem annyira népszerű a GIN. Ti hogy álltok vele. Elmondanád a 3 kedvenc röviditalod 1-3 ig?

2022. febr. 17. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
gintonic nálam benne van a top 3-ban
2022. febr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A gint annyira nem szeretem. Nem szeretem keverni a töményet semmivel, magában pedig nem az én ízvilágom. A top 3 röviditalom:

1. Islay típusú single malt skót whiskey, a kedvencem a Lagavulin 16

2. "Se íze se bűze" vodka, a kedvencem a lengyel Żołądkowa Gorzka de Luxe

3. Jobb fajta rum, a kedvencem a Zacapa

2022. febr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%
A gin csak ízesített vodka. Számomra semmi különleges nincs benne.
2022. febr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
3-as: ha szerinted a gin ízesített vodka, akkor vagy nem tudod, mi a gin, vagy nincs ízérzékelésed!
2022. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Noren1989 ***** válasza:
21%
Egy kollegàm kevert egy olyan összeàllítàst belőle egy céges bulin, hogy azonnal elhànytam magam...
2022. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Nekem a gin a kedvenc rövidem.


Shakerbe jég. 6 cl pink gin, 2 cl passion fruit likőr, 3 cl grapefruitlé. összerázni, duplaszűrés, tonikkal felönteni (kb. 6-8 cl). Lehet bele limekarikát tenni, esetleg pár szem rózsaborsot. Isteni.


Vagyok olyan felszínes, hogy a lime-Bacardi-Pepsimax kombót is jó helyre tenném. Nem vagyok egy rumos fazon, de a Bacardit szeretem.


Vodkából a Russian Standard a kedvencem, ittam már marhadrága meg Beluga meg nemtudommilyen vodkákat, de a RS az én számnak a legjobb. Magában is és keverni is.

2022. febr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%

#4, hogy a wikit idézzem: "A gin egy égetett szeszes ital, amely olyan semleges ízű alkoholpárlatból (minőségi változatok esetén legtöbbször gabonaszeszből) készül, amit a közönséges boróka tobozbogyójával vagy annak kivonatával ízesítenek. Olykor sok más fűszert is felhasználnak, de ízében mindig a boróka dominál."

Magyarra fordítva ízesített vodka.

2022. febr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igazából vodkával dessztilálják a boroka bogyót több hónapnyi ázás után. Van akinek nagyon tetszik a boróka ízvilága, nekik ez remek ital.
2022. febr. 17. 17:31
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a gintonic a kedvencem.
2022. febr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én csak is tisztán iszom :D És igazából arra is vagyok kiváncsi hogy tisztán melyiket szeretitek a legjobban.
2022. febr. 17. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!