Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 180 liter kiffer körtéből 10...

Levente87 kérdése:

180 liter kiffer körtéből 10 liter pálinkám lett, az kevésnek számít igaz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintem ez a mennyiség kevés, igaz nem cukroztam és csak pektinbontot tettem bele... mi lehet az oka annak hogy ilyen kevés lett vagy ez normális mennyiségnek tekinthető???

2022. szept. 29. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevés, átlagban 10% marad vissza szesznek.
2022. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan azt írják a körtéből 100 kg gyümölcsből 9 liter 50 fokos pálinkának kellene lennie. Több oka is lehet, lehet nem volt elég magas a körte cukortartalma, nem erjedt meg teljesen, nem volt hatékony a pálinkafőző, vagy a pálinkafőzés.
2022. szept. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
Kevés
2022. szept. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rendesen aprítva? Fajélesztővel?
2022. szept. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A Kiffer körte még csak most érik...
2022. szept. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4nek: ledaralva es csak pektinbontot tettem bele (lallyzme HC)

5nek, hadjuk mar, most erik... szeptember legelejen a vihar leverte a gyumolcsok 80 szazalekat, osszeszwdtuk ladaban es a pinceben 2 het utan beert

2022. szept. 30. 09:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Oké
2022. szept. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig ha erjedési hiba nem történt, akkor csak a gyümölcs cukorfoka volt gyenge, más oka nem lehet! Vegyél egy cukorfokmérőt és akkor a jövőben az ilyen kérdésedre meglesz a válasz. Tudsz mérni kezdő brixet, tudsz mérni záró brixet, kitudod számolni hozzávetőlegesen, hogy milyen kihozatalra számíthatsz. Tudni fogod, hogy kierjedt-e a cefre vagy megakadt az erjedés, ugyebár ilyen hideg időben ha nem tudsz megfelelő hőmérsékletet biztosítani még arra is van esély...
2022. okt. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fajélesztő gyorsabb, kiszámíthatóbb és jobb aromákat hoz, mint random fajélesztő. Teszi ezt magasabb attenuációval, tehát jobb a kihozatal is. Röviden: több aroma, több alkohol, semmi helytelenkedés, megbízhatóság. Párszáz forintért.
2022. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

*mint random vadélesztő

Bocs, csak itt meg szóval tart mindenki, pedig látják, hogy a telefont gyúrom :)

2022. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!