Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ez alkoholizmusnak számít...

Ez alkoholizmusnak számít vagy elfajulhat a dolog?

Figyelt kérdés
Na most az a helyzet hogy 1-2 naponta nagyon jól esik egy sör vagy egy pohár bor. Sokszor van hogy napközben azt várom hogy ihassak. Van amikor megállom hogy ne igyak, de pár nap múlva már nagyon jól esik ha ihatok egy sört vagy bort, néha felest is(ink. hétvégén van tömény haverokkal). Egész héten alig várom, hogy eljöjjön a hétvége hogy elmehessek bulizni és berugni. Az egész az online oktatás időszaka alatt kezdődött. Annyira unatkoztam, hogy sehova nem mehettem és senkivel nem találkozhattam hogy elkezdtem cigizni(átszoktam iqosra és csak bulikba cigizek) és kortyolgatni. Próbálom kordában tartani, de ez az utobbi időben nem nagyon megy. Tudom hogy ez nem vezet semmi jóra de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre. Szerintetek ha vége a rossz sulis időszaknak akkor vége az ivásnak? Vagy alkoholista leszek ha nem teszek ellene? Csak az a baj hogy mondani könnyű...

2022. máj. 1. 23:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó úton vagy az alkoholizmus felé. Most hagyd abba és egészségesebb módon pótold a hiányaidat, mondjuk barátnővel, sporttal, hasznos hobbival. A piálás haszontalan. A családban nincs alkoholista?
2022. máj. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nagyapám az volt.
2022. máj. 1. 23:57
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A hajlam öröklődik.
2022. máj. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha 1-2 naponta meginnál 1 pohárka bort, még nem lenne gond, de az, hogy "Próbálom kordában tartani, de ez az utobbi időben nem nagyon megy.", erősen gond, és az is, hogy ennyire téma nálad ez a dolog. Határozottan tendálsz afelé, hogy alkesz legyél. Bizonyos értelemben már most is az vagy.
2022. máj. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a kérdés, hogy miért szeretsz ennyire berúgni? Valamit el kell vele nyomnod? Fájdalmat, sérelmeket, szakítást, túlterheltséget akármit? Általában valami oka van, ha valaki elkezd rendszeresen inni.
2022. máj. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyes kombo. Nálam is így kezdődött . Az egyik vonzza a másikat ( cigi, alkohol) .

Főleg ha hiányzik. Nálam is “ öröklődött” és egyetem alatt jött ki. Most próbálom rendbe hozni. Próbáld elfoglalni magad mással. Filmek, egy tanfolyam , baratok ( akik nem inni és dohányozni akarnak )

A hétvégi 1xi ivás meg nem rossz, próbáld Max erre minimalizalni, illetve arra, hogy csak társaságban igyál. Utóbbi nélkül próbáld kizárni, hagyd az otthoni akar egy sort is. Nálam így kezdődött, hogy na jól esne, fel bontom , de jó , aztán egy hét múlva megkivantam megint és így tovább. Végül már egész üveg borokat ittam otthon, és nem érzékeltem, hogy ez gond. De legalább egy két nap szunetet mindig tartottam . Engem a párom segitett ki ebből. Keress valakit aki segít, kitálal programokat, vagy ha ez nem, más segítséget. Egyelőre ez nem gaz, inkább magyar attitűd , de könnyen at lehet esni. A gond a “vágyom rá” . Szerintem iktasd be a társaság nélkül egy korty sem szabályt.

2022. máj. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is így kezdődött, ritkán és keveset ittam, de vágytam rá folyamatosan, pszichésen függtem az alkoholtól. Akkor is abba akartam hagyni, de nem voltam elég elszánt, most 20 év után megint abba akarom hagyni. Nem részletezem, hogy milyen minőségű 20 év van mögöttem. Ha nem akarsz így járni, mint én,akkor:

Vedd komolyabban a dolgot, mint én tettem, keressél alkoholmentes elfoglaltságokat hét közben és hétvégén is.

2022. máj. 2. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A gond, hogy várod az italt. Szerintem vacsorához egy pohár bor az nem baj, de ha alig várod, hogy ihass, az igen. Nálam akkor volt ilyen, amikor nem érdekelt semmi. Keresni kell vmit, ami jobban érdekel. Hétvégi iszogatással sincs gond, ha nem rendszeres. Próbálj mást inni, teát 😃, lehet csak a leülés, a szertartás hiányzik a pohárral, próbáld ki.
2022. máj. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annak számít. Az én definícióm szerint az az alkoholista, aki nem tud alkohol nélkül élni, márpedig számomra az derül ki, hogy te nem tudsz.
2022. máj. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg gond, ha már kimondottan vágysz rá, sóvárogsz utána. Az alkoholról nagyon nehéz lejönni, hihetetlenül addiktív. Szerintem a legfontosabb, hogy belásd, hogy szükség van segítségre, ha ez sikerül, az már fél siker. Az is fontos, hogy érdemes szakembert felkeresni, mert van az a szint, ahol nem szabad rögtön elvágni magad tőle, egyik napról a másikra. (Nekem van családtagom, aki pont emiatt, delíriumban halt meg, persze nála már súlyos volt a függőség, nem csak kezdődő)


Ha még időben elkapod, és nem hagyod elburjánzani, nagyon sok szartól kíméled meg magad.

2022. máj. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!