Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Bor készítése házilag? (A...

Bor készítése házilag? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok. Hátul a kertben van két sor vegyes szőlőtőke. Szerettem volna házi bort készíteni, de csak murci sikerült. Azt szeretném megkérdezni hogy hogyan kell helyesen bort elkészíteni? Leszüreteltem, megmostam, kesztyűbe kézzel összenyomkodtam, nagy hordóba öntöttem, 1 hétig állni hagytam, 1 hét után függönyanyaggal és tölcsérrel demizsonban és nagyobb befőttes üvegekbe átszűrtem, száraz hűvös pince helységben tároltam, kb. 1 hétig rendesen pezsgett. Utána mintha megállt volna a folyamat és elkezdett a teteje kifehéredni. Gyorsan ismételten átszűrtem, de pár napra rá megint csak fehéredett. Végül palackokba szűrtem. A végeredmény jó ízű, iható de murci állagú (bor) lett, nem forrta ki magát rendesen.

2022. nov. 6. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A nagyapám soha nem szűregette a murcit, csak a már teljesen kifórt bort fejtette le a seprőről.
2022. nov. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Erről nagyon sok minden van fent a neten, videók cikkek stb lehet olvasni, tanulni.

Hány literről beszélünk? Kék vagy fehér szőlő?

Egy függönyön atszűrve azért nem lehet rendesen kipréselni, jó lenne egy kisebb prést szerezni.

Fokoltad? Milyen volt a mustfok? Volt benne elég természetes cukor? Ha nem mennyi cukrot tettél bele és mikor?

Ha nem volt benne elég cukor az élesztőknek nincs mit enni megáll az erjedés vagy ectesedik. A savtartalommal is lehetnek gondok. Borélesztőt tettél bele?

Mennyire volt tele a demizson? Minél több felesleges levegővel érintkezik a must annál inkább romlik a minősége.

Ha nem is használsz kotyogót akkor méginkább tele kell lennie annak az üvegnek.

A hűvös pince sem a legjobb házi körülmények között sokkal roszabb az erjedés a hidegben.

Legközelebb próbáld melegebb helyen erjeszteni, lehet akár 18-20 fok is az élesztőknek csak jót tesz a meleg.

2022. nov. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
google
2022. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!