Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Unicum receptje házilag?

Zöldlámpás lámpás - o1g kérdése:

Unicum receptje házilag?

Figyelt kérdés
Tud valaki házi Unicum receptet?

#keserűség #Unicum repceptje #titkos dolgok #házi készítésű dolgok
2021. jan. 7. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

kólát forralok össze lándzsásutifű sziruppal


ez az alkoholmentes változat

2021. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Egyszer kaptam ezt a receptet, én még nem próbáltam:

Unicum hozzávalók:

20g édeskömény

20g fehérüröm

20g kálmosgyökér

20g ezerjófű

20g angelikagyökér

20g izsópfű

20g koriandermag

20g cickafark

20g diólevél

20g édesgyökér

A fenti anyagokat kávédarálón meg kell őrölni, majd tegyétek 7dl alkohol és 3 dl víz keverékébe. Ezt a mixet hagyjátok 7-10 napig érni hűvös, de nem hideg helyen.

Az érési idő után ki kell préselni, majd nagyon finom filteren átszűrni.(türelem kell hozzá)

Ezt az eszenciát sokáig el lehet tartani!

Az ital készítése a következő:

30 dkg cukorból sötét, de nem égett karamellt készítünk, majd 3 dl vízzel sziruppá olvasztjuk.

A kihűlt szirupba 3,5 dl alkoholt és legalább 5cl eszenciát keverünk, ha nem találjátok elég töménynek, az eszenciával el lehet menni 8cl-ig.

A kész italt érdemes összeérlelni. A nagykönyv 1-2 hónapot javasol, megjegyzem nekem még soha nem sikerült ezt kivárnom és így is tökéletes volt az élmény.

Hát ennyi dióhéjban.

2021. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Mire összeszedsz minden hozzávalót, kb. a duplájából hozod ki az Unicumot a bolti árhoz képest... :-)))))
2021. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Titkosított. Ha házilag akarnád csinálni, tök más valami lesz belőle.
2021. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Az Unicumot tudomásom szerint az elkészülés után még tölgyfa hordóban is érlelik.Ha ezt otthon nem tudod megoldani akkor nem lesz olyan mint az eredeti...
2021. jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4: Pontosan!


Amúgy a neten ezer recept kering pl. házi Baileys-hez is - aztán pont a whisky-t hagyják ki belőle, és helyettesítik rumaromával, meg mittomén.... De hogy az mitől Baileys akkor...? :-DDD

2021. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2


Oké.Az Unicum elvileg vagy 40 féle növényből készül.Biztos finom az az ital amit csinálsz de nem Unicum.

2021. jan. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7:

1. Mint írtam nem én csinálom.

2. Persze, hogy nem Unicum, max unikum. Mindenesetre akitől kaptam állítja, hogy a megtévesztésig olyan.

2021. jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Phoney ***** válasza:
59%

Tényleg "a megtévesztésig olyan" azoknak, akiknek minden kereserűlikőr egyforma, és csak az édes/keserű szintjén tudják őket megkülönböztetni. Nekik ajánlott ez a recept.

Az Unicum viszont részben lepárlással készül, és aki egészen konkrétan az Unicum ízét szereti, az észre fogja venni, hogy az áztatott recept ahhoz képest hiányos.

2021. jan. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#2 csillagánizs kell még hozzá az biztos. Én azt toltam túl a karácsonyi sörömben, éshát... Lett egy unikum izű söröm pedig mézeskalácsnak indult.
2021. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!