Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyit szántok mai sörárak...

Mennyit szántok mai sörárak mellett otthoni fogyasztásra?

Figyelt kérdés

Ugye ez az egyetlen, mikor magadnak döntöd el, miből mennyit veszel.

Túlzásnak tartom, hogy az alja söröknél (Borsodi) is már örülni kell, ha akciósan 280, de akkor már úgy vagyok vele, ér 380-at a Budweiser, és maradok annál, hiába nagyon sok egy sörért az is.

Például a foci vb-re vennék 50 doboz Budot, 19 ezer forint... és semmi értelme, mert megiszom egy hét alatt.


Azt veszem észre, hogy ha nincs szőlőd és nem magadnak préseled ki az évi szinten elfogyó 100-150 liter bort, nem éri meg alkoholistának lenni...


2022. nov. 12. 15:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Azt veszem észre, hogy ha nincs szőlőd és nem magadnak préseled ki az évi szinten elfogyó 100-150 liter bort, nem éri meg alkoholistának lenni..."


Ne hidd hogy 2022-ben pont a szőlőtermesztés/bor készítés olcsóbb, mint pár karton márkásabb sör.

2022. nov. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

Ha bemész egy hiperbe és szétnézel a Borsodi messze nem a legalja, jó ideig én se ittam, de nemrég megváltoztatták a receptjét, kivették a kukoricát, már csak az van benne ami kell, igyad nyugodtan, teljesen vállalható.


No de a kérdésre: egy sör olcsóbb, mint a kakaó, szóval még mindig jobban jársz :-) Igyál mellé gyorsítót, úgy jobban kijössz.

2022. nov. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A szeszfok is befolyásolja egy sör árát, és bár berúgni nem akarok, de egy kis spicces állapot miatt magamnak legalább 5%-osat szoktam venni. Eddig úgy voltam vele, hogy hétköznapi sörből fél literért max. 300 Ft elfogadható ár, mostanra viszont az infláció miatt 340 Ft körül van ez a határ, a ritkábbakért néha megéri többet is kiadni, de nem mindig. Leggyakrabban Borsodi Mestert szoktam venni, és a drágább helyeken ez már pont a határértéket súrolja!

A ritkább vagy kézműves sörök persze már más kategória, azoknak az árát sose néztem annyira, de ezekből átlag 600-800 Ft között voltak a Sparban, természetesen kisüvegesek (0.33 l), most legutóbb viszont meglepődve láttam egy “olcsó” kézművest, OASIS BREWERY - BLOND HOSTESS LAGER 5%, 530 Ft körül!

2022. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Mert komolyan úgy gondolod, hogy van mikor megéri?


2-es, szerintem hosszú távon jobban jártok azzal a kakaóval.

2022. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Az alkoholizmus drága :(
2022. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Prágában lakom. Nálunk az a mondás járja, hogy a legrosszabb sör a semmilyen. :) Alkoholistának nyilván nem éri meg lenni, most nem az anyagi szempontra értve, nálunk az utóbbi nem is kérdés/50 doboz Bud kétórányi fizetésem/ de ha mindenképp inni akarsz, akkor a kevesebb, de minöség.
2022. nov. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Valóban nagyon megdrágultak a sörök.Ha valaki spórolni akar,akkor vagy nem iszik vagy figyeli a különféle leárazásokat,akciókat.A Tescóban például most a Szalon 199 Ft clubkártyával.Az egész iható sör.(Szerintem a Borsodinál jobb.)Annyit még megér a többihez viszonyítva.
2022. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Lehet ám príma söröket főzni. Igaz, kicsit nagy tudomány tényleg kiválót alkotni, meg rakosgatod a lóvét felszerelésbe, de egy kezdő sűrítményes cucc sokra elég (jól fertőtleníthető eszközök: erjesztővödör csappal kotyogóval, nagy inox kavarókanál, 20l vagy nagyobb forralóedény fedővel, 3-5l forralóedény fedővel, pumpás szóróflakon és 1dl active san koncentrátum, RO szűrő, STC-1000, öreg Lehel v Zanussi hűtő, terrárium fűtőkábel, össz kb 60-65k szállításokkal).
2022. nov. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
13%

A pián nem szabad spórolni, ezt az egy örömöt engedjük meg magunknak


É n nem vagyok alkoholista 5-6 sört vagy 1,5 liter bort meg pár felest szoktam inni, ebből nem engedek


Én inkább nem fűtök

2022. nov. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

[link]


Komoly, hogy januárban 309 Ft volt a Bud, ami most 379... tescós kártyával 329, de az is csak jövő hétig, gondolom a vb miatt.

2022. nov. 19. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!