Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért szeretik annyian a borokat?

Miért szeretik annyian a borokat?

Figyelt kérdés
Nem a kannás borokra gondolok, hanem a minőségiekre. Én egyszerűen nem szeretem, mivel szerintem rossz ízük van... Ti hogy vagytok ezzel? 16/F
2010. szept. 29. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Maradj a kakaónál, kisfiam.
2010. szept. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ok
2010. szept. 29. 20:48
 3/11 Phoney ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem értékelik Annyira sokan a minőségi borokat. (Persze az X mennyiségű sznobot, aki "azért szereti, mert a bort szeretni kell", le kell vonni előbb:)


Igazat adok olyan értelemben, hogy a minőségi bornak nem a kellemes, "itatós" íz az ereje (mint pl az aszúnak), hanem inkább az összetett ízvilága. (Persze a kettő nem mindig zárja ki egymást.)

2010. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Phoney ***** válasza:
Mármint nem azt mondom, hogy az aszú nem minőségi (illetvehát ma már abból is van "vicckategória"...), de gondolom értjük azért a Bailey's krémlikőr vs. Chateau de Langoiran ellentétet:)
2010. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 G. Sanya válasza:

Mert egy jó bornak nem csak íze van...

Színe. Illata. Zenéje. Története. Titkai.

2010. szept. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Phoney ***** válasza:

Sanya:


szerintem ez az összes hagyományos italról elmondható, ha az Igazán minőségi darabokat vesszük. Talán még a vodkáról is, bár azt én nem nagyon tudom értékelni.


Egy igazán komoly whisky, brandy, absinthe, vagy akár tequila szerintem ugyanezzel büszkélkedhet. (Utóbbi kettőből tudomásom szerint nem is lehet minőségit kapni itthon.)

2010. szept. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát nemtudom ti hogy vagytok vele, de számomra akármilyen minőségi lehet egy ital, ha nem ízlik akkor nekem nem tetszik... akármilyen titka, története lehet annak a bornak, nekem akkor sem fog ízleni...
2010. szept. 29. 23:28
 8/11 Phoney ***** válasza:

Ja, még valami: 16 évesen szerintem nehéz értékelni a komoly borokat.


Sokféle ital létezik (főleg az alkoholos italok), amiknek "tanulni" kell az élvezetét. Furcsán hangzik, de van ilyen. Olyasmi, mint a komolyzene a könnyűzenéhez képest.


És amikor megtanulod az ízlelést, a különböző érdekes ízek elválasztását, akkor sokkal nagyobb élményt nyújtanak, mint az elsőre is finom dolgok. Ezt nem én találtam ki, de én is tapasztaltam:)

2010. szept. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ebben lehet valami :D
2010. szept. 30. 00:03
 10/11 anonim ***** válasza:
akárki akármit mond a kannás a legjobb, és ezt nem viccből mondom
2010. szept. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!