Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hány sört szoktál inni hétközn...

Hány sört szoktál inni hétköznap munkanap előtti este?

Figyelt kérdés
Én általában 3-6 attól függően mennyire látom nehéznek a következő napot, ha tudom, hogy sok dolog lesz meg már egyből reggel akkor van, hogy nem is iszok inkább vagy max 3 sört azt nem érzem másnap. 5-6 sört ha iszok akkor azt már érzem másnap , nyilván munkát elvégzem jól, de azért rosszabb a közérzetem. Más hogy van ezzel?
2023. jan. 11. 18:55
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

#19


Akkor nem vagy alkesz, simán lemegy 15 sör ha neki kezdek munka után 5-6 körül olyan éjjel 2 körülig


Mostanában sajnos már hétköznap is továbbmentem és a 6 sör lett az általános a korábbi 3-5 helyett meg már szombat vasárnap se marad ki.


Eddig mindig az volt, hogy ha néha kibírtam 1-2 hétig , hogy nem iszom akkor csak rosszabbul folytattam mikor megint visszatértem , ördögi kör ez


#20


Engem nem puffaszt a sör , legalábbis nem érzem

2023. febr. 14. 15:07
 22/32 anonim ***** válasza:

Kérdező,19 vagyok

Jó nagy bendőd van hogy ilyen rövid időn belül beugrik az a sok sör.Mekkora,3 deci vagy 0,5 liter?mellé eszel is?


De alkesz vagyok

Csak én töményezem.

0,5liter munka után

Ha szabad vagyok egész nap elkortyolgatva a liter simán becsúszik

Egy kicsit hígitom gyümölcs levekkel

2023. febr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Nulla
2023. febr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

#22


Fél literes dobozos sör, általában Soproni


Nem szoktam enni mellette, általában munkában jól beebédelek 12-13 óra körül, aztán ha hazaérek 5 körül akkor iszok , aztán ha tényleg eljutok 15ig akkor nem is szoktam utána se enni már inkább csak bedőlök az ágyba


Én a töményet nem szeretem annyira már, túl gyakrak szeretem emelgetni a poharat, valószínűleg a sörözés miatt, tehát ha monjduk Whisky kólázok akkor az a baj, hogy nagyon hamar elfogy vagy annyi mennyiségű whisky kéne amitől tényleg fejreállnék.


Régebben mikor whisky kóláztam néha hétvégén akkor 7 decis whiskyt vettem meg hozzá két 1,5 literes kólát de már este 10-re benyakaltam és ott voltam , hogy elfogyott a pia, ezért általában vettem hozzá még pár sört is, de az meg nem volt már olyan finom utána , így inkább átszoktam csak a sörre.


Illetve másnapos se vagyok annyira ha sörözök csak, bár ha 15-t megiszok akkor még mikor reggel felkelek szombaton akkor is részeg szoktam lenni, így általában akkor még ráiszok párat , aztán utána szoktam jól bekajálni, lefeküdni pihenni egyet délután aztán mikor felébredek akkor nincs rosszullét csak érzem, hogy ittam


Viszont mikor mondjuk megittam a 7 deci whiskyt meg ledöntöttem rá még 4-5 sört akkor másnap nagyon rosszul voltam, és azt se kivántam, hogy ráigyak pár sört, csak feküdtem egész nap

2023. febr. 15. 15:24
 25/32 A kérdező kommentje:

#22


Ha tényleg 19 éves vagy csak és munka után megiszol ennyi piát akkor viszont gondold át a dolgokat, én 30 éves vagyok már és most utóbbi pár évben jutottam erre a szintre, 19 évesen még leginkább haverokkal ittam kocsmában vagy néha magamban de akkor is ilyen 5-8 sört maximum , munka/iskola után meg csak heti pár alkalommal akkor se sokat.


Ha már 19 évesen itt tartasz akkor 30-40 éves korodra vagy hajléktalan leszel ha nem tart el valaki vagy más gondok lesznek.


Egyre több kell majd és már most is nagyon nagy az alkohol toleranciád ha napi fél liter tömény után tudsz melózni.


Nálam elején csak heti párszor volt pár sör meló után, aztán egyre sűrűbben végül már mint most minden nap, aminél utána már a mennyiség növekedett folyamatosan. Egy idő után mindig több kell mert nem hozza már el a várt eredményt, sőt igazából már most se olyan mint régebben volt akár 3-4 sörrel még a 6 sörrel se, hozzászokik az agy is és nem ad olyan élményt sajnos.


Ha tenetném kitörölném az alkohol iránti vágyat teljesen az agyamból és sose nyúlnék hozzá, mert ha valaki olyan mint te vagy én azt sajnos rabul ejti, bár én nekem fizikális elvonási tüneteim nincsenek sose ha néha elhatároztom, hogy nem iszok és kibirom mondjuk 1-2 hétig se, de mentálisan érzem hiányát és azt lehetetlen leküzdeni szinte.

2023. febr. 15. 15:31
 26/32 anonim ***** válasza:
#24 érdekes hogy a doki is pont ezt a példát hozza 21:25-től hogy a sör kisebb másnaposságot okoz mint a whiskey https://www.youtube.com/watch?v=4Q9g9Jg-atw
2023. febr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
"tehát sörtől és whiskytől ugyanannyira berúgni ott a whisky nagyobb másnaposságot okoz így kell érteni"
2023. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Érdekes, az elején azt írtad nem vagy alkoholista...
2023. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

#25

Nem,rosszul irtam,19-es kommentelő vagyok


Kösz a részleteket


Ahogyan irtad,nekem sincs fizikális tünet ha nem iszok,de csak akkor ha el tudom foglalni magam.Ha mondjuk vezetnem kell,biciklizek,vendégek jönnek,szerelek stb

Viszont gondolok olyankor is rá,hogy jó volna egyet inni.


Rájöttem arra,hogy ha a töményet üditővel iszom,fanta,cola,akkor másnapos vagyok de az szerintem a cukor miatt van,mert mióta gyümölcslével guritom nincs másnaposság.


Ha kajálok rendesen akkor a fél liter semmi,7 decinél kezdem érezni,hogy üt.


Pl tegnap csak reggelire volt időm,egész nap jöttem mentem,és elfelejtettem enni is,még vizet inni is.Pedig az iszok ám ugy 2L/nap.

Szóval tegnap,hogy üres gyomorra ittam ,egy fél liter elég volt és beálltam.


Az esetek 90%ában szoktam piálás után enni.


Viszont megkivántam a sört nem is tudom hogyan,és már most a 2.doboznál járok. :(

2023. febr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

#26

Szerintem ezt embere válogatja.

Nyaraltunk és iszogattunk .A feleségem egész nap elvolt 2 feles rum cola val én meg elfogyasztottam a maradék rumot.1literes volt.Megfőztem ettünk,másnap semmi baj


Gondoltam kipróbálom a spanyol söröket vettem vagy 10 félét.Kipróbálgattam és amelyik legjobban bejött vettem egy tálcával,a nevére nem emlékszem,de helyi sör volt,piros dobozban,fehér csikkal.


Feleségem nem szereti a sört ő ki is hagyta.szóval aznap ismét főzőcske és sör sör után.

Estére becsúszott az egész tálca.Vacsiztam is de olyan részeg voltam,hogy beestem az ágyba.Arra keltem fel,hogy rohannom kell hányni.Másnap csak fetrengtem.

Elrontottam 2 napot a nyaralásból.


Az a legnagyobb baj,hogy mikor iszok az már nem is látszik rajtam csak ha már be vagyok rúgva.

Ilyenkor sajnálom a feleségem,hogy vajon mi fogta meg bennem.Igaz mikor megismerkedtünk nem ittam.

2023. febr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!